Продаж майстер-класів: бізнес-ідея для жінок, в домашніх умовах, з мінімальними вкладеннями

Якщо ви — рукодільниця зі стажем, то можливостей почати свій домашній бізнес у вас ще більше. Наприклад, можна продавати свої майстер-класи. Сьогодні діють цілі агентства, що спеціалізуються на продажу та проведенні майстер-класів.

Справа в тому, що рукоділля стало по-справжньому модним захопленням, а до лав хенд-мейдеров прагне прилучитися все більше людей. Як наслідок, з’являється нова цільова аудиторія, якій можна запропонувати свої послуги по навчанню, при тому неважливо чого — в’язання, шиття, виготовлення валяних іграшок.

Майстер-класи можна проводити як у виїзному форматі, збираючи рукодільниць для особистих зустрічей, так і не виходячи з дому. Формати можуть бути абсолютно різними: ви можете зняти докладне відео з виготовлення виробу або зробити фотоурок з докладними поясненнями.

Принадність такого бізнесу в тому, що матеріал для майстер-класів ви можете створювати паралельно зі своїм основним заняттям. Вам просто необхідно поетапно фіксувати процес виготовлення виробу. Врахуйте, що знімки або відео повинні бути високої якості, інакше майстер-клас ніхто не купить.

Основна складність тут у тому, щоб залучити свою цільову аудиторію. Для цього доведеться постаратися: розкажіть про себе, покажіть свої вироби, анонсируйте майстер-класи.

У випадку з цим бізнесом основні витрати припадуть на просування своїх майстер-класів. Просуватися можна через інтернет, наприклад, через різні групи в соціальних мережах, власний сайт, контекстну рекламу, профільні форуми або інтернет-магазини. Текстові майстер-класи можна також продавати на біржах копірайтингу.

Але врахуйте, що просунути такий бізнес буде складно. «З просуванням досить важко», — зізнається Христина Османова, проводить майстер-класи з виготовлення батіку. На її думку, цьому аспекту бізнесу треба приділяти дуже багато часу, що може не залишити можливостей для творчості. Щоб заробляти на продажу майстер-класів, не завадить мати досвід в PR або продажах.

Самостійного майстру продаж майстер-класів зазвичай приносить не так багато грошей. Її швидше розглядають як підробіток, але з часом бізнес можна і «розкрутити». Хоча на початковому етапі очікувати великих заробітків не варто.

Поділіться своєю думкою