Пов’язка проти інсульту

Як відомо, інсульт — одна з найпопулярніших у всьому світі хвороб, від якої щорічно помирає величезна кількість людей (за статистикою — кожний четвертий хворий). Якщо людина виживає після страшного нападу, то він може назавжди залишитися інвалідом. Буквально десятиліття тому лікарі всього світу вважали, що передбачити інсульт і попередити його сумні наслідки неможливо. Сьогодні ж їхня думка змінилася: у продажу з’являються все нові діагностичні засоби, одним з яких є налобні пов’язка під назвою NIRS.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Винахід належить каліфорнійським медикам. Лікарі чудово знають, що інсульт не буває одиничним, і новий напад трапляється, як правило, через деякий час після першого. Але коли точно, ніхто вгадати не може. Для цього і був створений гаджет NIRS. Невелика пов’язка з інфрачервоними випромінювачами надівається на лоб пацієнта і відразу починає працювати, вимірюючи рівень кисню в мозку і відстежуючи загальну мозкову активність. Промені, які виходять від приладу, проникають в голову на глибину до 3 див.

Тестування винаходу показало, що працює воно нітрохи не гірше, ніж традиційний рентген. Але перевага NIRS полягає в тому, що використовувати його можна в домашніх умовах. Пристрій вимірює всі необхідні показники і точно прогнозує ймовірність нападу. Агрегат вже показав свою ефективність при спостереженні за хворими в умовах стаціонару.

Share your thoughts