покрівля з підгузників

Американська компанія Knowaste вже кілька десятиліть назад зайнялася розробкою унікальної технології по переробці використаних дитячих памперсів і інших гігієнічних засобів (тампонів, прокладок). І зовсім недавно було запущено масштабне переробне виробництво, на якому буквально зі сміття виходить міцний і довговічний покрівельний матеріал.

Процес виготовлення покрівлі з підгузників досить простий.

На початковому етапі засоби гігієни поміщають у спеціальну камеру для нагріву і подрібнення. Далі отримане сировину ретельно стерилізується і очищається від забруднень і перетворюється на дрібні гранули, зовнішнім виглядом нагадують таблетки. З цього гранульованого продукту і виробляють згодом покрівельний матеріал.

Звичайно, подібний сміттєпереробний завод, відкритий на території Шотландії, приносив своїм творцям чималий дохід, а також величезну користь природі. Адже, як відомо, для повного розкладання одного підгузника природним чином потрібно не менше п’яти століть. Використані памперси поставлялися на виробництво з дитячих будинків, дитячих садків і навіть з будинків престарілих. Але на жаль, незабаром мешканці прилеглих районів стали скаржитися на неприємний запах, який отруював життя, і фабрику довелося ліквідувати.

Правда, розробники технології не збираються зупинятися. Вони вже приступили до спорудження нового підприємства на території Африки. Сумніватися, що задумка буде мати успіх, не доводиться: тільки жителі одного південноафриканській провінції Гаутенг використовують і викидають не менше 1,5 мільярда підгузників в рік.

Поділіться своєю думкою