Почеркознавча експертиза: бізнес-ідеї у сфері сервісу, мінімальні вкладення

Почерк — дзеркало душі. Ні, ми не помилилися і не просто так переінакшили відому приказку про очах. Справа в тому, що почерк людини дійсно здатний дуже багато сказати про нього. Приміром, уважно вивчивши звичайну записку, можна зрозуміти, написав її чоловік, жінка або дитина, у якому стані він перебував у момент написання тексту, створювався текст з доброї волі або під тиском і т. д. Одним словом, людина обізнана з почерку може зробити далекосяжні висновки. А людина діяльна на такому знанні може непогано заробити, надаючи послуги проведення почеркознавчої експертизи.

Наскільки затребувана експертиза?

Якщо перші асоціації зі словом «експертиза» у вас — суд і слідство, ви на правильному шляху. Насамперед почеркознавство — це галузь криміналістики, а значить до послуг почерковедов в першу чергу вдаються саме при судовому діловодстві. Наприклад, про призначення такої експертизи може клопотати адвокат, щоб довести, що його підзахисний не писав визнання, не підписував той чи інший документ і т. д.

Не менш корисною допомогу експертів-почерковедов може виявитися і для бізнесу. Багато компаній не хочуть доводити справу до суду і воліють провести внутрішнє розслідування, в ході якого необхідно з’ясувати, чи була, наприклад, підроблений підпис відповідальної особи.

Проаналізувавши великий обсяг тексту, можна встановити навіть психологічні властивості автора.

Тому деякі компанії люблять вдаватися до почеркознавчої експертизи, щоб перевірити, чи володіє претендент необхідними якостями чи підходить людина для займаної ним посади. Правда, послуги експертів — задоволення не з дешевих, тому їх використовують все-таки в крайніх випадках.

Ну і звичайно, не варто забувати про приватних осіб, які з допомогою експертизи захочуть перевірити майбутнього чоловіка або казна-звідки взявся, далекого родича, несподівано який оселився в квартирі улюбленої бабусі. Тільки врахуйте, що відсоток таких ексцентричних замовників буде зовсім невеликий.

Як відкрити агентство почеркознавчої експертизи?

Найголовніше в такій нелегкій справі — люди. Тому починати варто не з пошуку варіантів оренди офісу в шикарному бізнес-центрі або замовлення запаморочливою вивіски, а з підбору професійних почерковедов.

Знайте, що солідної компанії не підійдуть самоучки, які прочитали тонни статей в інтернеті. Тому ваше завдання — знайти людей з вищою судово-експертними освітою.

Більше того, такі експерти повинні пройти підготовку спеціалізаціями «Дослідження почерку і підписів», «Дослідження реквізитів документів», «Дослідження писемного мовлення».

Очевидно, що такі фахівці не входять у число найпоширеніших, а тому будуть коштувати недешево. Крім того, знайти їх буде дуже непросто. Варто скласти список Вузів, які готують майбутніх почерковедов, і спробувати вийти на юних обдарувань безпосередньо. Або ви можете спробувати переманити до себе діючих профі у цій сфері, надавши більш привабливі умови роботи.

Як видно, бізнес, заснований на проведенні почеркознавчої експертизи, досить непростий. І тим не менш, він дуже вигідний: вартість експертизи одного об’єкта (підписи) за найскромнішими підрахунками коштує 15 тис. рублів. Крім того, ніша не з числа висококонкурентних. Ну а пропонувати такі незвичайні послуги краще у великих містах, де влаштувалися великі корпорації і слухається безліч судових справ.

Поділіться своєю думкою