Перетримування тварин

У кожного власника домашньої живності виникають ситуації, коли потрібно терміново кудись відлучитися на тривалий час (наприклад, у відрядження або відпустку), а залишити вихованця просто не з ким. В європейських країнах для таких випадків передбачено спеціальні готелі для тварин, а у нас же найчастіше доводиться шукати допомоги серед родичів, друзів та сусідів. Але такий варіант не завжди можливий, і в цьому випадку на допомогу приходять люди, які пропонують послуги тимчасової перетримки братів наших менших. До речі, на наданні такого роду послуг можна заробити чималі кошти.

Якщо ви маєте окрему житлоплощу, любите тварин і готові взяти на себе відповідальність за них, то цей проект — для вас. Кількість вихованців, за якими можна доглядати одночасно, безпосередньо залежить від розмірів квартири або будинку. Практика показує, що досить необтяжливим буде догляд за 10-12 кішками або 5 великими собаками. При такій кількості живність буде отримувати не тільки харчування, але і повноцінне увагу. Більше число клієнтів брати не варто — буде важкувато.

Перед тим, як почати бізнес такого роду, зіставте всі «за і проти». Фахівець з перетримки зобов’язаний розбиратися в психології тварин і бути готовими зіткнутися з непередбаченими ситуаціями проблемами з психікою і здоров’ям. Від вас буде потрібно терпіння і врівноваженість. Вивчіть інформацію про найбільш поширених хворобах вихованців, заздалегідь знайдіть контакти найближчих ветклінік, щоб у разі форс-мажорів можна було оперативно доставити волохатого «клієнта» до лікаря.

Якщо ви плануєте працювати з великою кількістю собак, то доцільно спорудити кілька комфортних вольєрів (за умови, що територія дозволяє). Деякі тварини можуть проявляти агресію по відношенню до побратимам.

В послузі перетримки потребують не тільки представники собачих і котячих. З таким же успіхом можна брати «на постій» хом’ячків, рибок, папуг, кролів та інших тварин, яких сьогодні люди заводять у своїх квартирах. Варіанти можуть бути самими екзотичними.

Вартість перетримування домашніх тварин варіюється від регіону до регіону. У будь-якому випадку у вартість включаються суми, витрачені на годівлю і лікування, плюс націнка за послугу. Якщо ви з першого разу впораєтеся з обов’язками на «відмінно», то левова частка клієнтів, які прийшли до вас один раз, перейде в розряд постійних, так ще й потягне за собою низку знайомих-тваринників, вихованцям яких також потрібно тимчасова «няня».

Share your thoughts