Переробка вовни

Одним з найбільш ефективних і перспективних видів бізнесу вважається сьогодні той, який знаходиться на кордоні між промисловістю і сільським господарством. Одним з таких по праву можна назвати переробку вовни. Вовняне справу, незважаючи на гадану складність, здатне принести своєму власникові чималий дохід.

Поговоримо конкретно про переробки овечої вовни. Цей матеріал досить поширений, його використовують для виготовлення популярних видів тканини — фетру, драпу, повсті, сукна і т. д. Без застосування вовни не обходиться шиття якісних зимових речей, таких як пальто, светри, костюми та інше.

Якщо у вашій області досить розвинене тваринництво вовняної спрямованості, то відкриття підприємства по переробці вовни — відмінний варіант для успішного старту в бізнесі.

Орендувавши відповідне приміщення, слід подумати про направлення, яке ви збираєтеся розвивати. Можна просто очищати вовна овець від домішок і перепродувати її на інші переробні заводи, а можна організувати повний цикл виробництва вовняних ниток або войлоковаляние.

Процес миття вовни досить трудомісткий і вимагає наявності спеціалізованого обладнання. Спочатку вихідна сировина піддається сортуванню, потім його відправляють у «обезрепеивающий» агрегат, після цього шерсть потрапляє в машину для раздирания ковтунів та очищення, потім цілих п’ять циклів миття, сушіння, упакування. Вартість повноцінної виробничої лінії, що здійснює всі вищевикладені маніпуляції самостійно, варіюється в широкому діапазоні від 500 000 до 10 мільйонів рублів (в залежності від продуктивності).

Крім комплекту обладнання необхідний паровий котел для сушіння і нагрівання води. Вартість його близько 2 мільйонів рублів.

Звичайно, якщо ви зберетеся робити вовняні нитки або валяти вовну, то потрібно придбати додаткові верстати і найняти широкий штат робітників (20-25 осіб).

Вовняне справа характеризується досить оперативної окупністю. При мінімальних вкладеннях на старті в 3 мільйони рублів, витрати, як правило, окупаються вже через рік.

Share your thoughts