Переробка вовни

Одним з найбільш ефективних і перспективних видів бізнесу вважається сьогодні той, який знаходиться на кордоні між промисловістю і сільським господарством. Одним з таких по праву можна назвати переробку вовни. Вовняне справу, незважаючи на гадану складність, здатне принести своєму власникові чималий дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Поговоримо конкретно про переробки овечої вовни. Цей матеріал досить поширений, його використовують для виготовлення популярних видів тканини — фетру, драпу, повсті, сукна і т. д. Без застосування вовни не обходиться шиття якісних зимових речей, таких як пальто, светри, костюми та інше.

Якщо у вашій області досить розвинене тваринництво вовняної спрямованості, то відкриття підприємства по переробці вовни — відмінний варіант для успішного старту в бізнесі.

Орендувавши відповідне приміщення, слід подумати про направлення, яке ви збираєтеся розвивати. Можна просто очищати вовна овець від домішок і перепродувати її на інші переробні заводи, а можна організувати повний цикл виробництва вовняних ниток або войлоковаляние.

Процес миття вовни досить трудомісткий і вимагає наявності спеціалізованого обладнання. Спочатку вихідна сировина піддається сортуванню, потім його відправляють у «обезрепеивающий» агрегат, після цього шерсть потрапляє в машину для раздирания ковтунів та очищення, потім цілих п’ять циклів миття, сушіння, упакування. Вартість повноцінної виробничої лінії, що здійснює всі вищевикладені маніпуляції самостійно, варіюється в широкому діапазоні від 500 000 до 10 мільйонів рублів (в залежності від продуктивності).

Крім комплекту обладнання необхідний паровий котел для сушіння і нагрівання води. Вартість його близько 2 мільйонів рублів.

Звичайно, якщо ви зберетеся робити вовняні нитки або валяти вовну, то потрібно придбати додаткові верстати і найняти широкий штат робітників (20-25 осіб).

Вовняне справа характеризується досить оперативної окупністю. При мінімальних вкладеннях на старті в 3 мільйони рублів, витрати, як правило, окупаються вже через рік.

Share your thoughts