Перепис коштовностей: блокчейн для діамантів: інноваційні бізнес-ідеї, іноземні, у сфері сервісу

Не так давно в рамках старт-апа Everledger був розроблений блокчейн для діамантів. Очікується, що розробка зацікавить агентства, які займаються страхуванням коштовностей. Також його авторка Ліан Кемп розраховує, що дане нововведення зацікавить Інтерпол.

Блокчейн: віртуальна база даних

Блокчейны можна вважати своєрідною Вікіпедією. У них можуть зберігатися дані практично про що завгодно. У тому числі — і про кращих друзів дівчат. За допомогою даної технології вже була проведена всесвітня перепис 280 000 дорогоцінних каменів.

Після внесення в список кожен камінь отримує індивідуальний ID-номер, який враховує 4 десятка індивідуальних характеристик, за яким у разі крадіжки буде проводитися його впізнання.

До цього до коштовних каменів додавався лише паперовий сертифікат, який було нескладно підробити і ще легше втратити. За допомогою впровадження даних технологій вдасться значною мірою зменшити ризик викрадення коштовностей. Адже єдиним варіантом не попастися краденим каменем для злодія стане його розпил на більш дрібні. Однак камені малого розміру практично нічого не коштують і їх складно збути з рук.

Поділіться своєю думкою