Переміщення за допомогою звуку: інноваційні ідеї, іноземні бізнес-ідеї

Якщо в юності ви зачитувалися книжкою «Космічні гончі» та іншою подібною літературою, то знайте, що промені tractor beams, здатні здійснювати переміщення предметів і людей, вже не є домислом з області фантастики. Точніше є, але не зовсім.

Справа в тому, що вчені з 2 університетів: Брістольського і Сассекського, в тандемі з компанією Ultrahaptics вже розробили щось подібне. Правда, переміщати за допомогою потужних акустичних променів новатори поки можуть тільки дрібні намистинки, виготовлені з легкого полістиролу і деякі інші предмети. Але і це неабияке досягнення вже можна вважати великим проривом в галузі науки.

При використанні, промінь в буквальному сенсі слова, обхоплює намистину за допомогою потужних звукових хвиль. Змінюючи частоту останніх, предмет можна переміщати в тому чи іншому напрямку.

Основною метою проекту, за заявами розробників, є переміщення людей на далекі відстані. Також, у разі успіху, новинка дозволить вирішити проблему космічного сміття. Варто згадати, що подібні розробки вже були представлені іншими компаніями. Однак, вони не мали конкретного призначення і відрізнялися істотно меншим діапазоном дії.

Поділіться своєю думкою