Овочесховище

Так як рослинництво в нашій країні активно розвивається, врожаї вітчизняних фермерів стають вище з кожним роком. Отриману продукцію необхідно десь зберігати до моменту її реалізації. І для цього призначені овочесховища. Але далеко не у кожного фермера є можливість облаштувати власний склад, в якому плоди його праці зможуть зберігатися і не псуватися. Тому все частіше люди вдаються до послуг приватних овочесховищ, організувавши які можна отримати серйозний дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Овочесховище може бути як транзитним (без права реалізації товару, що знаходиться на зберіганні), так і торгуючим (тобто, власник виступає посередником між виробником і покупцем). Останнім починання більш вигідну, але вимагає значних вкладень на старті.

Для реалізації проекту можна взяти в оренду відповідне приміщення і ретельно протестувати його на профпридатність. Можна розглянути варіант будівництва з нуля. Обладнати територію для зберігання плодоовочевої продукції можна усередині швидкомонтованих ангарів. Таке будівництво обійдеться в 4-6 тисяч рублів за кв. м. («під ключ»).

В овочесховищі повинні бути зони з різним температурним режимом і рівнем вентиляції, так як різні овочі вимагають різного режиму зберігання. Так що на початковому етапі чітко визначитеся, яку продукцію і в яких обсягах ви зможете брати на зберігання. У приміщенні повинні бути обладнані системи зволоження повітря, вентиляції та охолодження.

У штат персоналу овочесховища в обов’язковому порядку входять бухгалтер, логіст, менеджер по роботі з клієнтами, менеджер по закупівлях і продажах, техперсонал, вантажники, прибиральниці, охорона.

Мінімальна сума стартового капіталу складе 3 мільйони рублів. Цих грошей вистачить на будівництво ангара і закупівлю обладнання. На території в 400 кв. м можна зберігати до 3 тонн овочів. Щомісяця реалізовуючи такий обсяг продукції, що можна заробляти до 400 000 рублів. Термін окупності — 1,5-2 року.

Share your thoughts