Осетрове господарство

Осетрова ферма — бізнес прибутковий і високорентабельний при правильній розробці плану реалізації проекту. Для такої риби, як осетер необов’язково створювати природний мікроклімат — ці водоплавні прекрасно ростуть і розмножуються в неволі, якщо дотриманий необхідний температурний і вентиляційний режим.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Цікаво, що ферму можна заснувати в закритому приміщенні площею від 50 кв. м і вище. На території господарства необхідно облаштувати всі комунікації: підключити до електромережі, провести опалення та водопостачання, змонтувати якісну вентиляцію.

Осетер — рибка делікатесна. Ринкова вартість осетрини починається від 500 руб/кг. При цьому щоб виростити 1 кг готового продукту, доведеться вкласти близько 300 рублів. Таким чином, прибуток очевидна.

Якщо ваш міні-рибгосп здатний буде давати до 5 тонн осетра щорічно, то чистого прибутку можна буде отримувати не менше 1 млн рублів. Експерти та дослідники рибного ринку стверджують, що рентабельність бізнесу становить сьогодні від 30 до 50%.

Щоб вийти на дохід до 1 млн рублів, необхідно знайти відповідне приміщення 100 кв. м. Обслуговувати ферму таких параметрів цілком зможуть 2 робочих.

Для облаштування рибного господарства знадобиться спеціалізоване обладнання: установки, що генерують кисень, водяні насоси, біофільтри, інкубаційні агрегати для ікри, ваги, перевізні контейнери і т. д. Також спочатку не обійтися без закупівлі малька (вартість — 100 грн/кг). Таким чином, необхідний стартовий капітал у розмірі 1,6 мільйона рублів.

В умовах штучних водойм і басейнів осетер росте дуже швидко. Придатних для реалізації розмірів риба досягає через 12-18 місяців. Але вага середньостатистичної особини при цьому складе близько 1 кг!

Реалізовувати продукцію можна за допомогою роздрібного ринку, або уклавши договір з оптовими базами. Якщо на підприємстві виробляється не тільки великий осетер, але і мальок, то його також можна перепродувати фірмам-конкурентам.

Share your thoughts