Оптичні диски із сапфірів

Вчені придумали цікавий спосіб використання сапфірів — розробляти з них оптичні диски для довготривалого зберігання інформації. Якщо звичайний диск сьогодні здатний прослужити близько трьох десятків років, то сапфіровий — кілька десятків тисяч років. Навіть флешки (USB-пристрою) і жорсткі диски (вінчестери) і ті не зможуть «змагатися» з носіями інформації, зробленими з сапфірів.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вони мають масу переваг: міцні, водостійкі, вогнетривкі. Сапфірові диски можна на довгий час занурювати в море, океан, заморожувати, навіть відправити в космос. Вся інформація на них буде збережена.

Автори продукту запевняють, що для копіювання даних і читання інформації зчитувальні пристрої майже не потребують переробленні, хіба що в невеликій модернізації.

Творцем дисків з сапфірів стала компанія Fahrenheit2451 з Франції. Перші примірники обійдуться покупцям зовсім недешево. Вартість однієї «болванки» з дисками складе 130 доларів — досить кругленька сума. Однак диски Nanoform вже знайшли своїх перших шанувальників. Ними стали екологи.

На сапфірових дисках зберігається до 10 тисяч сторінок друкованого тексту і понад 2,5 тисяч фотографій.

Share your thoughts