Онлайн-карта вуличних шумів: інноваційні ідеї

Новий стартап запустили екологи: вони створили чутливу онлайн-карту, яка може показувати найбільш забруднені вулиці міста. Але не зовсім звичайне забруднення у звичному розумінні: програма вказує на міські райони, засмічені шумом. Вчені давно з’ясували, що звукові хвилі негативно позначаються на здоров’ї людини і його емоційному стані.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Поки ентузіасти розробили «шумові» карти тільки кількох міст, але впевнені, що за ними — майбутнє. Розрахунок екологів простий: людина, що побачив на карті, що та чи інша вулиця міста відрізняється підвищеним рівнем шуму, ніколи не стане переїжджати в цю місцевість і купувати в ній постійне або тимчасове житло. Таким чином, бізнес-підприємців, що відкрили свої магазини або інші громадські установи на цій вулиці, стане збитковим через відсутність клієнтів. І тоді є надія, що всі ці бізнесмени і забудовники галасливих районів зберуть консиліум і будуть спільно вирішувати проблему звуковий «неекологічність» свого району.

У свою чергу, розробники нового мобільного додатку не просто знаходять шуми, але і досліджують їх, виявляючи найбільш шкідливі. Звичайно, найбільш негативно позначаються на здоров’ї звуки будівництва і транспорту, а от природний шум заспокоює, хоча у великих кількостях теж може дратувати.

В окрему групу вчені виділили релігійні звуки і з’ясували, що вони здатні викликати у людей суперечливі почуття: у кого-то своїй побожний радість і віру, у кого-то ностальгічну смуток.

Не доводиться сумніватися, що подібні карти будуть дуже затребувані у великих світових містах і мегаполісах.

Share your thoughts