Оксамитове флокування: бізнес-ідеї в гаражі, в сфері сервісу, для початківців, мінімальні вкладення

Флокування — не що інше, як особлива технологія нанесення бархатистою оболонки на різні поверхні. Такий метод дозволяє створювати оригінальні вироби ручної роботи, а також надавати різні послуги. Наприклад, модницям і красуням добре знайома така процедура, як оздоблення флоком нігтів.

У цьому сенсі можна піти трохи далі і обробляти флоком не тільки нігті, але й взуття, одяг або деталі картин. Такий варіант підійде тим, хто має художню освіту або просто хороший естетичний смак.

Тим, хто такими заслугами похвалитися не може, але вміє акуратно виконувати свою роботу, більше підійде покриття флоком великих поверхонь, наприклад, більярдних столів, стін або салону автомобіля.

Що потрібно для початку роботи?

Незалежно від того, який підхід ви оберете, вам знадобиться облаштувати майстерню. Основна вимога —хороша вентиляція, оскільки при флокування використовуються волокна і спеціальний клей. Також необхідно підтримувати в приміщенні певний рівень вологості. Занадто сухе повітря може привести до того, що ворс ляже неправильно. На щастя, такі умови цілком можливо забезпечити у власному гаражі.

Крім того, знадобиться придбати спеціальне обладнання. Його набір буде залежати від того, з чим саме ви вирішили працювати — великими поверностями або невеликими речами.

Базовий набір устаткування, що включає в себе пристрій для нанесення флока, фарбопульти та набори малярних інструментів, інфрачервоне сушіння, повітряний компресор, шовкотрафаретний верстат і камеру для 3D флокірування. Все це обійдеться вам в суму близько 100 тис. рублів.

Не забудьте про придбання витратних матеріалів: флока і спеціального клею для нього. Все разом коштуватиме вам близько 2 тис. рублів за 1 кг. Врахуйте, що квітів ворсу в асортименті повинно бути не менше 10 найменувань. В цілому, на старті витратні матеріали обійдуться вам в 10 тис. рублів.

Рентабельність

Рентабельність буде залежати від вибраного напрямку бізнесу. Собівартість матеріалів, що йдуть на 1 кв. м становить близько 350 рублів. Додайте сюди витрати на оренду приміщення, рекламу та амортизацію обладнання.

У випадку з обробкою дизайнерських речей рахунок витрат матеріалів йде на сантиметри, а не на метри, а ціна за рахунок штучності товару може бути досить високою —до 20 рублів за 1 кв. см. Але і флокування великих поверхонь — справа вигідна. Наприклад, обробка авто коштує приблизно 17 мс. рублів.

Поділіться своєю думкою