Одяг з молока: бізнес-ідеї для жінок, виробництво, інноваційні ідеї, іноземні

Екологічне одяг для хворих на рак та людей з гіперчутливою шкірою придумала німецький дизайнер Анке Домаске. Матеріал безпечний і сучасний. Можливо, за ним — майбутнє цілого молочно-модного напрямку.

Анке Домаске дизайнер за покликанням і мікробіолог за професією. На створення одягу з молока Анке наштовхнула хвороба батька: він захворів на рак, і після проходження курсів хіміотерапії не зміг з комфортом одягатися в звичні речі. Цікаво, що відкриття Домаске вже 5 років, а інформація про це продовжує шокувати і інтригувати публіку.

На початку 2010-их Домаске придумала, як зробити одяг екологічною і нешкідливою, і назвала проект Qmilch. В абревіатурі укладено дві ідеї: «q» означає «quality — якість і «milch» — значить молоко.

Спроби створити одяг з молока були і раніше, але процес був куди більш затратним. Домаске вдалося спростити процедуру і знизити необхідну кількість води.

Для цього вона давала молока закиснути, потім виробляла білок з рідини, яка змішувала з водою і кип’ятила. Зверніть увагу: молоко повинно бути другої свіжості і натуральним. Після цього залишалося лише спресувати матеріал в джгути і спрясти тканина. Домаске стверджує, що матеріал схожий на шовк. Якщо не знати про оригінальний спосіб виробництва тканини, можна і не відрізнити сукню з молока від цієї звичної тканини. Вона не має сторонніх ароматів, піддається звичайній прання і прасування. Досягти всього цього авторка змогла після двох років наполегливої роботи.

Проблема, з якою зіткнувся батько Домаске — висока чутливість шкіри — традиційна для всіх хворих на рак. Тому в одягу з молока є майбутнє.

Істотний плюс ідеї в тому, що для кілограми молочного матеріалу потрібно 30 літрів інгредієнта і 2 літри води. А бавовна при виробництві вимагає 20 тисяч літрів води. Проте деякі експерти вважають, що Qmilch в натуральних цифрах дорожче, ніж на папері. Одна річ з молока продавалася за ціною від 200 доларів.

Поділіться своєю думкою