Одяг з ефектом кондиціонування: іноземні бізнес-ідеї, інноваційні ідеї

Учені з американського університету в Стенфорді винайшли унікальну м’яку пластикову матерію. Незвичайність цієї тканини в тому, що вона ефективно відбиває сонячні промені від своєї поверхні і не дає температурі тіла сильно підвищуватися, пропускаючи весь зайвий жар крізь свої волокна назовні. Дослідження показали, що людина, примірявши предмети гардероба з подібної тканини, відчуває себе набагато комфортніше в жарку погоду, ніж при одяганні в звичну всім одяг з бавовни.

Новаторські розробки розповів науковий журнал Science.

В основу нового матеріалу покладено звичайний поліетилен, але вчені змогли «навчити» його вибірково віддавати і приймати тепло.

Вся справа у величезній кількості мікропор, якими буквально пронизана тканина. Така пориста структура допомагає випускати близько 90% тепла людського тіла назовні і при цьому відштовхувати тепло, що надходить із зовнішнього середовища.

Американському винаходу пророкують велике майбутнє, так як за допомогою такої тканини можна буде значно економити електрику, адже потреба у використанні звичних систем кондиціонування істотно знизиться.

Сама ідея створення гардероба-кондиціонера не нова. Раніше такий одяг створили японці, але ефективності розробники домоглися не за допомогою незвичайної тканини, а за допомогою вбудованих в сорочки і штани знімних вентиляторів, так що угорці «стрибнули» на голову вище японських вчених.

Тим не менш, продукт з Японії користується великим попитом. Купують вентильований одяг не тільки прості обивателі, а й власники великих промислових підприємств, які прагнуть зробити процес роботи своїх співробітників максимально комфортним.

Правда, для Росії такий гардероб коштує дорого. Ціна робочої куртки з вентилятором від компанії Kuchofuku починається з 285 доларів.

Поділіться своєю думкою