Очищення річок та інших водойм

Для тих, хто захоплюється дайвінгом і володіє навичкою фахового дослідження підводних глибин прекрасною ідеєю розвитку власного бізнесу може стати створення фірми, що надає послуги з очищення міських і приміських водойм.

Такий проект має величезні перспективи — ініціативного підприємця-початківця обов’язково підтримають регіональні влади. Але без значного стартового капіталу в цій справі, звичайно ж, не обійтися. Потрібно закупити спеціальне плавзасіб з підйомним краном, вантажну баржу, гаки, міцні троси, спорядження для дайвінгу, ехолоти.

Очисний бізнес такого типу можна розвивати у двох напрямках. Перше — вилов топляков (потоплених дерев). Відомо, що деревина, пролежала у воді багато років, набуває унікальні властивості. Якщо її виловити, висушити і обробити, то на продажах такого будівельного матеріалу можна заробити чималі кошти. Із затонулих колод будують прекрасні будинки і виготовляють міцні меблі. Другий варіант — очищення озер, річок, ставків від сміття на замовлення. Такі замовлення можна отримувати не тільки від держави, а від власників невеликих приватних водойм.

Самотужки будувати цей бізнес дуже складно, а точніше неможливо. Так що перед початком реалізації проекту обов’язково зберіть команду однодумців-професіоналів. З їх допомогою ви зможете не тільки зробити добру справу і покращити екологію свого регіону, але і стати успішним підприємцем.

Поділіться своєю думкою