Нові бізнес ідеї

Вирішили, що робота «на дядю» порядком набридла, а єдина можливість створити світле майбутнє — почати свою справу? Вітаємо! Здається, у вашій голові клацнув тумблер, що перетворює вас з звичайної людини-працівника майбутнього підприємця! Доля цього персонажа нелегка, але цікава. Зокрема, вам доведеться поборотися з цілою купою завдань: як оформити свій бізнес, де взяти кошти на його відкриття, ніж залучити перших клієнтів і так далі. І самим першим у низці цих «монстрів» стає питання: «Який саме бізнес відкрити?».

Підприємці — люди, від маківки до п’ят наповнені енергією та креативністю, а тому всі свої запаси цього добра вони, як правило, направляють на вирішення першої задачі. Звичайно, адже вибір бізнес-ідеї — питання доленосний. При цьому більшість початківців вважають, що бізнес-ідея неодмінно повинна бути оригінальною і свіжою. Ось тоді-то бізнес справить на потенційних клієнтів WOW-ефект, і вони кинуться за новим товаром або послугою, змітаючи все на своєму шляху, включаючи лопаються від заздрості конкурентів.

Треба сказати, що в пошуках незвичайної ідеї, яка поки не реалізована ніким на ринку, багато заходять дуже далеко і вигадують стартапи, які, загалом-то, нічого крім подиву не викликають. Дивишся на такий бізнес, і в голові лише одне питання: «Ну хто за це заплатить?!». Але це, як кажуть, квіточки. А ось ягідки, тобто сама дивна річ, полягають у тому, за це дійсно платять. Причому дуже багато і дуже охоче.

Не вірите, що таке взагалі можливо? Тоді пропонуємо вам ознайомитись з парочкою бізнес-ідей, які на перший погляд здавалися безглуздими, але, тим не менш, допомогли своїм творцям непогано заробити.

Оренда курок

Американський стартап Rent-a-Chicken заробляє на тому, що здає в оренду двох дорослих курок. Що допомогло такої ідеї вистрілити? Загальний тренд на здорове харчування і органіку. Багатьом жителям США дуже вже гріє душу думка про те, щоб «зварганити» вранці яєчню з 100% органічних яєць.

Rent-a-Chicken грає на цих емоціях, надаючи кожному бажаючому можливість відчути себе фермером, не вкладаючи в це нечуваних грошей, не несучи ризиків і навіть не залишаючи звичної роботи. Досить просто залишити заявку на сайті компанії, і її співробітники всього за 250 американських доларів привезуть самих курочок, а також невеликий курник для них і запас корму на три місяці. По закінченні цього строку свою веселу ферму доведеться здати назад. Зараз стартап працює в 15 штатах США і користується певною популярністю.

Повідомлення на картоплі

Як вам перспектива заплатити від 8 до 12 доларів США за те, щоб відправити свого друга записку «Вася, поверни борг!» на картопляному бульбі? А ось американцям ідея засновника сервісу Potato Parcel припала до смаку. Вже через два дні після виходу на ринок заповзятливий стартапер заробив на «найтупішою ідеї в світі» (за словами його подруги) 2 тис. доларів.

Ще через 5 місяців Potato Parcel був проданий, і ось тут-то почалося справжнє веселощі. Новий власник вивів проект на зовсім інший рівень: зараз сервіс діє в Канаді, Австралії і Європі, заробляючи по 1 тис. доларів в день. Potato Parcel виявився настільки успішним, що навіть обзавівся кількома наслідувачами калібром поменше.

Протеїнові батончики з цвіркунів

Схоже, що рада ООН голодуючим — є комах —, який організація видала пару років тому, деякі сприйняли дуже буквально. Йдеться, зокрема, про засновника проекту Chapul. Під цим брендом випускаються протеїнові батончики з цвіркунів, які здобули популярність на території США і Канади.

Тільки не подумайте, що американці дуже люблять хрускіт лапок комах на зубах. Цвіркуни перемелюють на борошно і щедро присмачуються всякою смакотою зразок меду, горіхів або шоколаду. Так чи інакше, а продукція продається більш, ніж в 50 торгових точках, присвячених здоровому харчуванню.

Допомога при похмілля

Ну кому з нас не знайоме це огидне почуття безпорадності, коли навіть підняти голову з подушки не можеш, тому що вчора добряче перебрав? Ну ладно-ладно, ми люди у всіх відносинах пристойні і надмірність узливань засуджують. Але так чи інакше, про похмілля знають усі, хай і не з власного досвіду.

А ось студенти Колорадського університету в Боулдері, судячи з усього, тяжкість похмілля відчувають на собі регулярно. Що не дивно: містечко входить в офіційний список найбільш драйвових міст для студентів.

Деяких з них споглядання страждають однокурсників надихнуло на відкриття бізнесу. Похмілля — це вам не просто розплата за вчорашні гріхи, це повноцінне алкогольне отруєння, яке вимагає надання першої допомоги. Цю функцію взяв на себе сервіс Hangover Helpers. Всього за 20 доларів диво-стартап надає пляшечку ізотоніка, щоб побороти «сушняк», ніжно улюблений американцями буріто і прибирання в кімнаті.

Усиновлення маринованої цибулі

У 2011 році російські ЗМІ буквально підірвала новина про стартапі з Великобританії — агентство з усиновлення маринованої цибулі. Ідею придумали кілька англійських домогосподарок за кухликом спиртного в пабі. Всім відомо, що самі нетривіальні ідеї з’являються саме в такій обстановці. Ось тільки вранці, протверезівши, вчорашні генії відмахуються від них. Але цього разу все виявилося зовсім інакше: жінки розвинули ідею і навіть знайшли статутний капітал для запуску бізнесу.

Усиновити цибулину можна було на спеціально створеному для цього сайті, причому клієнт міг обрати якусь конкретну, найбільш симпатичну саме йому цибулину, і подарувати їй нове щасливе життя. Правда, сама цибулинка до свого спасителя так і не поїхала, зате він отримував її фото і гарне свідоцтво про усиновлення. І все це задоволення всього за 8 євро.

Штучна трава для вигулу тварин

Напевно, кожен власник собаки знає, наскільки буває важко виповзти з-під теплої ковдри похмурого недільного ранку, щоб відправитися на прогулянку з вихованцем. Щоб допомогти тим, кому зовсім вже влом, з’явився сервіс Pet Loo.

Його творці вважають, що вірному псу вистачить і шматочка трави, щоб «зробити справи», а тому пропонують ледачим собаківникам купити 1 кв. м. штучної рослинності, з піддоном. І траву, і піддон можна мити і використовувати кілька разів, при цьому «рослини» поглинають запахи.

Трава разом з піддоном обходиться власникам собак в 110 доларів за комплект. Але, по всій видимості, ціна — не проблема для тих, кому лінь вигуляти свого чотириногого друга. Правда, незрозуміло наскільки ця ідея за смаком самим собакам, які змушені ходити» в щось, дуже схоже на котячий лоток.

Антистрес-заклад

Зізнайтеся, всім нам періодично хочеться розбити клавіатуру про голову дратівної колеги або запустити кухлем у чоловіка, раптом возомнившего себе лесопильным заводом. Ось тільки колега — цінний кадр, а чоловік — палко любимо. Та й речі головоломка в нападі стресу як шкода: своє все-таки, нажите непосильною працею. І тим не менш, заради психологічного, так і фізичного здоров’я випускати пар куди-то треба.

Саме для таких страждальців, загнаних у кут стресом, у США придумали заклад sarah’s Smash Shack. Фішка кафе в тому, що воно складається виключно із конфлікт-меню. Ви просто приходите і починаєте колошматити все, що вашій душі завгодно, а потім оплачуєте вчинений погром за прейскурантом.

Кафе з пластівцями

А як вам ідея «вирватися» в кафе спеціально, щоб поїсти пластівців або інших сухих сніданків? На перший погляд звучить абсурдно: медові колечка молоком і вдома залити можна. Але такий заклад, як не дивно, реально існує і навіть користується популярністю у британців.

У містечку з іронічною назвою Cereal Killer Cafe продається більше 120 видів сухих сніданків зі всього світу, які можна залити одним із 30 видів молока (хто б подумав, що стільки взагалі буває) і додати до цього пишності один або кілька з 20 топінгів.

Одним словом, справжній рай для фанатів пластівців. Останніх, до речі, чимало. Вже через два місяці після відкриття першого закладу з’явилося друге, а такими темпами і до цілої мережі недалеко.

Як видно, жителям заходу креативності в питаннях пошуку бізнес-ідей не займати. А адже це ще далеко не повний список божевільних стартапів, які мали шалений успіх, незважаючи ні на що. Європейці та американці заробляють на тому, що шиють ковдри з футболок, роблять їстівну посуд і з’ясовують, чи не помер хтось у будинку, що клієнт збирається купити.

На тлі такого разгулья стає якось ніяково за батьківщину: ну невже у нас тільки й можуть, що шаурму готувати і колготками торгувати? А ось і ні! В російських селищах і містах-мільйонниках теж багато умільців, які заробляють на дивні речі. Ось вам їх історії буквально з перших рук:

Володимир Миролюбов

Керівник EPICSTARS

Сама дивна і, напевно, незвичайна бізнес-ідея, яку я бачив — російська компанія пропонувала будь-якому охочому оплатити і замовити доставку «подарунка» зазначеного одержувачу. Особливістю «подарунка» було те, що всередині коробки знаходиться… кхм, речовина коричневого кольору. У компанії до своєї послуги підійшли серйозно і навіть робили апсейл через додаткову плату за повідомлення для одержувача.

Андрій Капітонов

Співвласник Streetwins

У 2014 році я працював у мережі магазинів директором по маркетингу. Одного разу замість звичних промоутерів я випробував для просування товару робота. Виявилося, що його ефективність на 30% вище. Робот-промоутер настільки вразив мене, що я став одним з партнерів проекту.

Олександр Альхов

засновник проекту Courseburg Росія

Років 5 тому влітку я думав про те, що ж будуть купувати взимку. Пошукав список технічних новинок і всяких продуктів не першої необхідності, але досить забавних. І знайшов. Тоді ще сенсорні екрани смартфонів не працювали, коли чоловік був у рукавичках. І мені на замовлення зробили в Китаї партію рукавичок, які цю проблему вирішували: у них на кінцях трьох пальців були вплетені полімери, які провадять статичну електрику. Такі штуки були на заході, але в Росії про них не знав ніхто.

Всі мої знайомі крутили біля скроні і казали, що це дурниці ніхто не буде купувати. Але мені здавалося, що це крута ідея, тому я домовився з 5 магазинами в Санкт-Петербурзі, і знайшов 3 дилерів у регіонах, куди віддавав рукавички на реалізацію. Також за скажені на мій погляд гроші (близько 70 тис. рублів) я заздалегідь зняв будиночок на новорічному ярмарку у центрі Санкт-Петербурга, щоб продавати рукавички в Новий рік. У підсумку ми тоді відмінно поторгували. Відбивши всі витрати, я заробив чистими майже 800 тис. рублів.
Але на наступний рік повторити успіх не вийшло: з’явилося багато конкурентів, які сильно демпінгували і завезли рукавички дуже поганої якості.

Наталія Мигненко

фахівець з PR «Міжнародна академія дослідження брехні»

У нас незвичайний бізнес — прогнозування поведінки людини і верифікація (виявлення) брехні без детектора брехні. Сьогодні з нами працюють МВС, аеропорти, силовики. Починався бізнес з вкладу в розмірі 15 тис. рублів, зараз обороти в 100 разів більше.

Як видно з цих прикладів, дохід здатна принести навіть така ідея, від якої хоч якогось спрямування чекаєш в саму останню чергу. Сподіваємося, що незвичайний зарубіжний і російський бізнес надихне вас на нові звершення і навчить не бояться критиків: багато хто з героїв статті теж спочатку зіткнулися з нерозумінням.

Тільки пам’ятайте, що першу прийшла в голову ідею не варто реалізовувати, не зваживши всі «за» і «проти». Ваш бізнес повинен бути цікавий не тільки вам одному.

Поділіться своєю думкою