Нова форма для звичного меду

Москвичка Гузель Санжапова врятувала від вимирання стару уральську село. А сталося все зовсім випадково. Три роки тому її батька дісталася спадщина — пасіка в далекій селі Малий Турыш, що на Уралі. Батько Гузель, має свій бізнес в Єкатеринбурзі, не мав можливості залишити справу, якою займався майже все своє життя. А ось його дочка, до того часу звільнилася з московської IT-компанії SAP, зацікавилася дідовим спадщиною, що складається з 75 бджолиних сімей, що приносять до двох тонн меду на рік.

Для 52 сільських жителів пасіка була єдиним виробництвом, яке дозволяло вижити людям. Якщо б її закрили, то і село було б вже не врятувати. Випадково замислившись над питанням, чому їй не подобається нудотно-солодкий мед, Гузель вирішила, що його смак можна вдосконалити, привносячи в нього інший присмак.

Дочка і батько Санжаповы розробили рецептуру нового продукту — крем-меду і створили цілу серію продукції: мед з журавлиною, чорницею, ягодами полуниці і вишні, брусницею і обліпихою. У серпні того ж року нові екологічні продукти Coccobello з успіхом продавалися в одному з московських фуд-маркетів.

Нова для медового ринку продукція була виконана на закупленому в Німеччині на власні кошти обладнанні. Над створенням Coccobello працювали практично всі жителі села: чоловіки працювали на пасіці, жінки збирали в лісі ягоди.

Був дан старт кампанії на російській краудфандингової платформі Boomstarter. Завдяки створеному про проект відео вдалося зібрати майже в два з половиною рази більше грошей, ніж потрібно для збільшення виробництва. Підприємниця змогла не тільки придбати необхідне сушильне обладнання, але з плином часу уже і побудувала виробничий цех, що дозволило створити нові робочі місця.

Збільшився і асортимент продукції. Тепер вже виробляється не тільки крем-мед з різними смаковими натуральними добавками, але і медові муси, трав’яні чаї, ложки з чаєм і травами в карамелі, льодяники на паличці.

У 2015 році дохід підприємства склав 6,5 млн крб. Кожний працюючий на ньому отримує зарплату в два рази перевершує його пенсію. Вмираюча до недавнього часу село упорядковується: побудована перша дитяча площадка, планується створення громадської зони. У планах — організація карамельного виробництва та будівництво свердловини з питною водою.

Поділіться своєю думкою