Незвичайні букети: бізнес-ідея для жінок, для початківців, з мінімальними вкладеннями

Якщо душа лежить до того, щоб створювати прекрасні букети, зовсім необов’язково займатися флористикою. У квітковому бізнесі конкуренція висока, а сам він складний і доріг. Посудіть самі, квітковий ринок прив’язаний до валютного курсу, для зберігання квітів бажано мати спеціальне обладнання, так і свіжі квіти потрібно привозити регулярно.

При цьому конкурентів у вас буде більше, ніж достатньо. А це означає, що знайти свого покупця і пробитися до нього через сотні таких пропозицій буде дуже непросто.

Але на щастя сьогодні букети можна робити не тільки з троянд і тюльпанів. Симпатичні «квіткові» композиції створюються з м’яких іграшок, цукерок і навіть з фруктів і овочів. Конкуренції в цій сфері все-таки набагато менше, навіть у великих містах. Наприклад, у Москві в 2015 році налічувалося всього шість компаній, що продають букети з овочів. При цьому магазинів, що продають стандартні букети з квітів, в місті кілька тисяч.

Великий плюс овочевих букетів у тому, що інгредієнти для них не потрібно замовляти оптом з Колумбії або Нідерландів. Композиції можна складати з того, що куплено в найближчому супермаркеті.

Працювати при цьому можна по передзамовленню, як це робить засновниця московської студії овочевий флористики «Дуже добре» Анна Назарова. Це дозволить в точності розрахувати кількість необхідної сировини, а також не витрачатися на зберігання матеріалів.

Як показує практика, такі букети користуються попитом. Їх замовляють в якості подарунка для близьких друзів, в якості весільного букета і навіть для оформлення корпоративних заходів. При цьому в овочевих та фруктових букетів знаходяться і постійні покупці. Ще б, адже в середньому композиція з брокколі, редиски і грибів обходитися дешевше, ніж букет троянд, виглядає куди оригінальніше. Крім того, букет їстівний, що досить практично, особливо в умовах кризи.

Звичайно, варто розуміти, що овочевий букет — це не просто пучок морквини, перев’язаний стрічкою. Композиція повинна бути стильною і красивою. Ось тільки овочевий флористики поки ніде не вчать, тому доведеться покладатися на свій власний смак. І не забувайте, що інгредієнти все-таки повинні бути якісними і свіжими.

Щоб почати бізнес на букетах з овочів та фруктів, не потрібен великий стартовий капітал. Знадобиться вкласти в покупку холодильника для овочів, якщо ви беретеся за справу всерйоз, самі овочі, а також в рекламу. На все це на перших порах буде достатньо 40-50 тис. рублів.

Просувати такий продукт можна так само, як і звичайні квіткові композиції: через соціальні мережі, за допомогою власного сайту і через контекстну рекламу. Також при просуванні можна знайти партнерів, наприклад, агентства з організації свят.

Перед запуском бізнесу не поміщає оцінити попит: подивіться скільки людей у вашому регіоні набирають в пошуковику «незвичайні букети». Спробуйте запропонувати овочеві букети друзям, знайомим і знайомим знайомих. Не скрізь такі оригінальні композиції будуть користуватися великим попитом. В деяких містах більше затребувані букети із фруктів, змішані фруктово-овочеві композиції або букети, в яких один з одним сусідять часник, апельсини і ромашки.

Поділіться своєю думкою