Незамерзаючий асфальт: інноваційні ідеї, іноземні бізнес-ідеї

Всім нам добре відомо, що господині діляться на два типи: ті, хто солить приготоване блюдо безпосередньо під час готування, і ті, хто завбачливо виставляє сіль на стіл.

З асфальтом в нашій країні завжди надходили другим чином, даруючи жителям білі розводи на чоботях і черевиках.

Тим часом турки пораскинули мізками і вирішили, чому б не почати робити асфальт «солоним» відразу? Адже це повинно скоротити витрати і кількість роботи у двірників.

В університеті Koc University в Туреччині вчені придумали цікаве асфальтове покриття, заздалегідь включає в себе технічну сіль, яка, як відомо, запобігає замерзанню доріг. Отже, вони створили матеріал, який в народі вже прозвали «солоний асфальт».

Склад покриття такий:

1. Асфальт

2. Поташ (який краще відомий народу під назвою «вуглекислий калій»)

3. Бутадієн-стироловий каучук

Поки невідомо, наскільки ця гримуча суміш ефективна, бо випробування ще тільки почали проводитися. Вчені логічно розсудили, що спочатку треба спробувати винахід на трасах, ніж в місті, так як в разі невдачі ремонтувати покриття за містом набагато простіше, особливо враховуючи, що побічні ефекти від матеріалу можуть виявитися досить жалюгідними. Знову ж таки, якщо випробування виявляться вдалими, для трас «солоний асфальт» набагато важливіше, так як швидкість машин і ризик аварій на них набагато вище, ніж у місті.

Місце вибиралося за досить простою схемою: або бралося повне бездоріжжя, або місце з максимально розбитими дорогами.

У теорії, якщо експеримент вийде вдалим, у всьому світі повністю скасують посипання доріг сіллю.

Поділіться своєю думкою