Нерухомість в оренду з викупом

У спрощеному вигляді діяльність по оренді з викупом схожа на діяльність агентства нерухомості або ріелтора. Алгоритм той же. Спочатку пошук об’єкта нерухомості і потенційного покупця. Потім узгодження умов угоди і процедура її оформлення.

Однак на відміну від стандартних оренди і продажу оренда з викупом не потребує довгострокового супроводу угоди до її успішного завершення. Адже договір може бути укладена на 10-20, а то й більше років. У цей тривалий період і у продавця, і покупця може відбутися маса подій. В даному випадку бізнес повинен виконувати роль сполучної ланки, третьої сторони, що регулює спірні моменти.

Важливо відзначити, що поки з орендою з викупом широка аудиторія не знайома. Тому на початковому етапі потрібно буде проводити роботу з інформування всіх потенційних учасників угоди про можливості та умови роботи механізму. Однак інтерес і відгук з боку потенційних учасників оренди з викупом дуже високий.

Микола Овчинников

керівник Федерального бюро викупу житла»

До «ФБВЖ» я успішно розвивав бізнес у сфері найму нерухомості тобто стандартної оренди без викупу. Франшизу для даного бізнесу купували молоді підприємці з різних регіонів Росії. В якийсь момент я помітив, що у багатьох з них є загальна проблема — відсутність власного житла. У прагненні зробити ще більш стабільним свій бізнес, для своїх партнерів і колег я придумав інструмент, здатний зробити покупку житла більш доступною. Так і вийшов готовий продукт — оренда з викупом.

Після було прийнято рішення, спираючись на нього, запустити і впровадити продукт доступний всім. Таким чином, оренда з викупом з’явилася на російському ринку нерухомості.

Який алгоритм роботи?

Правильніше сказати, що оренда житла з викупом є соціальним і правовим механізмом, який дає можливість людям робити купівлю-продаж нерухомості в тривалу і безпроцентну розстрочку без необхідності збору величезних сум позикових коштів на доступних і зрозумілих навіть для непідготовленого людини умовах.

Загальний алгоритм проведення операцій простий і зовні дуже схожий з звичайними продажем та орендою нерухомості. Коли бажає її продати власник і потенційний клієнт знайдені, між ними полягає орендний договір, в якому обов’язково передбачений пункт про право перехід власності на об’єкт нерухомості до покупця після повної виплати його. Виплата здійснюється не відразу, а рівними частками протягом терміну дії угоди.

Микола Овчинников

керівник Федерального бюро викупу житла»

Мабуть, найголовнішою і соціальної складової роботи оренди з викупом є на 100% партнерський характер угоди, всі ключові умови якої від підсумкової суми покупки до кількості можливих відвідин житла власником залежать тільки від бажання сторін. Жорстких регламентів немає.

Для потенційного клієнта оренда з викупом пропонує дуже вигідні умови. Єдиним потрібним документом є паспорт. Вікових, національних, професійних обмежень немає. Учасником угоди може стати кожен, без винятку, платоспроможний громадянин. Початковий внесок не обов’язковий. Самі умови договору зрозумілі, ні прихованих платежів, штрафних санкцій, що підвищують коефіцієнтів, пені. А в квартиру можна в’їжджати відразу.

При цьому вигідна оренда з викупом і для продавця. Підсумкова вартість житла, як і при розстрочці, вище його ринкової вартості. Чим довше період викупу, тим вище буде підсумкова ціна. А права власника захищені тим, що нерухомість буде належати йому до погашення покупцем його повної вартості.

Як можна заробити на оренді з викупом?

Це питання найцікавіший. Оренда з викупом дає можливість заробляти різним цільовим аудиторіям.

 • Інвестиції. Оренда з викупом є новою моделлю інвестицій в об’єкти нерухомості. Як вже було сказано, підсумкова вартість продаваних об’єктів завжди вище ринкової. Вона може приносити до 35-40% річних. Показники порівнянні з інвестиціями в новобудови, а ризику втратити накопичення, ставши жертвою призупинення будівництва або довгобуду немає. Алгоритм дій простий. Потрібен капітал на купівлю одного або більше об’єктів нерухомості або наявність об’єкту для продажу. При цьому потрібно відзначити, що квартири або кімнати з більш низькою вартістю рентабельності вище і користуються підвищеним попитом з боку потенційних покупців у кожному регіоні. Таким чином, об’єкт, що вимагає менших вкладень, буде швидше реалізований і принесе великий прибуток. Звичайно, капітал для купівлі об’єкта нерухомості потрібно немаленький, і такий варіант доступний лише невеликому колу.
 • Організація бізнесу на оренду з викупом. Модель регулюється Цивільним кодексом РФ тому вона застосовна в будь-якому регіоні, в будь-якому населеному пункті нашої країни. Сьогодні можна організувати власну компанію по наданню населенню послуг з оренди житла з викупом. Такі угоди можливість отримувати декілька видів доходу:
  • фіксований разовий гонорар за пошук клієнта чи об’єкта для покупки.
  • фіксований разовий гонорар за юридичне оформлення угоди.
  • щомісячну оплату за супровід угоди.
  • відсоток від продажу житла.

  Микола Овчинников

  керівник Федерального бюро викупу житла»

  Угоди оренди з викупом володіють більшою маржинального порівняно з класичними орендою і продажем. По-перше, ціна об’єкта завжди вище, ніж при одноразовому продажу. По-друге, угода розтягнута в часі, тому за її супровід теж передбачено винагороду. Отже, прибуток від кожної операції може бути стабільною протягом тривалого часу.

  Які витрати необхідні для відкриття бізнесу?

  Якщо з нуля, то необхідно організувати фізичний офіс: знайти приміщення, провести ремонт, придбати мінімальний набір меблів, оргтехніки, провести інтернет і організувати телефонний зв’язок. Також певні часові та фінансові витрати знадобляться на оформлення документів по веденню підприємницької діяльності.

  Загалом-то, все. Точну цифру за витратами назвати складно. Все залежить від регіону, можливостей і побажань підприємця. Почати можна з малого офісу, навіть без залучення найманих працівників, а можна організувати повноцінний центр оренди з викупом, що нагадує МФЦ, зі штатом у десятки людей.

  Поділіться своєю думкою