Не спати за кермом!: інноваційні ідеї

Напевно, кожному водієві не з чуток відома проблема мимовільного засинання за кермом. Саме з цієї причини відбувається 25% всіх ДТП в РФ. Не так давно група вчених з Новосибірська представила публіці свою нову розробку, яка дозволяє боротися з вищеописаним явищем. Новинка представлена в двох модифікаціях. Перший варіант «Базис» вбудовується в кермо. Прилад, оснащений датчиками, фіксує пульс водія, його тиск і температуру тіла. Якщо раптом показники змінюються, і прилад вирішує, що водій почав засинати, то прилад починає видавати гучні звуки і миготливі світлові сигнали.

У другій модифікації «Сова» передбачено ще і камери, які фіксують положення зіниць водія. На даному етапі прилад знаходиться в стадії доопрацювання. Його планують оснастити системою, впорскується в салон авто рідина із запахом озону і м’яти. Таке доповнення забезпечить тонізуючу дію на мозок.

Очікується, що новинка буде користуватися високим попитом серед російських водіїв, особливо — серед тих з них, хто змушений проводити багато часу за кермом. Особливо це стосується далекобійників і водіїв, які займаються перевезенням пасажирів.

Поділіться своєю думкою