Нафтопереробний міні-завод

Хто сказав, що молодим підприємцям потрібно починати з малого? Великі вкладення в перспективі приносять шалені прибутки. Тому, якщо є можливість дістати гроші, то їх треба вкладати, щоб потім отримувати. Наприклад, прекрасним вкладенням може стати проект відкриття власного НПЗ (нафтопереробного заводу).

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Попит на нафтопродукти стабільно високий і з кожним роком тільки зростає. Без них не обходяться найбільші промислові та сільськогосподарські галузі. Якщо ви є власником власного джерела нафти і маєте доступ до транспортних шляхів, то можна вважати, що бізнес вдався.

Для початку визначимо розміри стартового капіталу. Орієнтовна сума складе 15 000 000 доларів. Багато, звичайно, але немає нічого неможливого! Більша частина суми піде на придбання та благоустрій нафтового джерела, організацію транспортної системи і налагодження каналів збуту. Якщо всі 3 складові будуть добре продумані, то має сенс будувати власний переробний цех.

На реалізацію проекту піде не менше 1,5 років, і вкладені інвестиції будуть повертатися до власника протягом 3-4 років після того, як міні-завод запуститься. Якщо врахувати розміри початкових витрат, то терміни дуже скромні.

Основна продукція НПЗ — це бензини різних класів, дизельне і пічне паливо, солярове масло, мазут. Рентабельність бізнесу оцінюється в 50-60%.

Якщо можливості придбати власне джерело нафти немає, то можна налагодити співпрацю з незалежними нафтовидобувними фірмами і проводити закупівлю вихідної сировини у них. Звичайно, рівень рентабельності дещо знижується, але і витрати на старті зменшаться в кілька разів.

НПЗ поставляє продукцію на мережі заправних станцій безпосередньо або на спеціалізовані нафтобази, які реалізують товар з націнкою. Також вашими потенційними клієнтами є судноплавні компанії та великі сельскохозяйственники. Загалом, каналів збуту достатньо. Головне — постачати якісний продукт, і обійти конкурентів не складе праці.

Share your thoughts