«Моральний банк»: вклади добрими вчинками: Інноваційні ідеї; Іноземні бізнес-ідеї

Нова бізнес-ідея, моральна сторона якої знаходиться в досить скрутному становищі, виникла в Японії. Ініціатори проекту вирішили створити щось подібне звичайному банку, тільки вкладники можуть отримувати прибуток від вкладених в нього коштів, а від вчинених ними хороших вчинків.

Цінність вчинку обчислюється в балах. Розцінки на добрі справи різні. Наприклад, за врятування життя людини або допомогу в екстреній ситуації (при пожежі, повені) можна отримати від 300 до 500 балів. За лікнеп по використанню знову придбаної технічної новинки — всього 20 балів.

Ну а найвищий бал можуть отримати ті, хто вирішив стати донором стовбурових клітин або якого-небудь органу. Таку добру справу оцінюється в 1000 балів.

Звичайно, критиків у такої ідеї у всьому світі предостатньо. Питання про те, добре це — отримувати плату за добрі справи, не знаходить однозначної відповіді. Тим не менш, рух, розпочате японським «моральним банком», отримує поширення і вже перекочувало в Китай, а в Ізраїлі навіть створили спеціальний мобільний додаток, яке також переводить хороші вчинки в бали. Звичайно, ізраїльські творці подібного софта запевняють, що він повинен надихати користувачів на донорство, яке оцінюється найвищим балом, але чи правильно це — отримувати матеріальну плату за доброту? І чи можна взагалі тут застосовувати термін «добро», адже з моральної точки зору добрі справи — це синонім безкорисливості.

Якщо говорити про матеріальному еквіваленті балів, то їх власник має право обміняти їх на всілякі послуги: безкоштовну стрижку в перукарні, медичну діагностику і т. п.

Поділіться своєю думкою