мобільний «порятунок» для бджолярів їх вихованців

Бджоляр із Швеції підкорює світ своєї нової унікальної бізнес-ідеєю. Бьорн Лагерман, заручившись підтримкою вчених і дослідників, розробив креативне мобільний додаток під назвою BeeScanning. Оснастивши їм свій смартфон, будь-який власник бджіл може врятувати своїх улюбленців від страшної і смертельної для них напасті — паразитичних кліщів.

Вся справа в тому, що щороку величезна кількість бджолосімей гине від навали шкідників, яких, на жаль, вкрай складно виявити неозброєним оком. Як правило, кліщ виявляється вже на тій стадії, коли врятувати бджіл від нього просто неможливо.

Так ось програма BeeScanning спрощує цю задачу і може по фотознімку визначити заражену клещевыми паразитами особину. Таким чином моніторинг вуликів значно прискорюється і спрощується.

На реалізацію ідеї вже розпочато збір коштів в рамках краудфандингової майданчики Kickstarter. Перші зібрані гроші підуть на створення фотографічної бази даних, яка допоможе зробити програму максимально ефективним, а також на дослідження. Розробники планують за півроку зібрати близько 350 000 доларів і обзавестися підтримкою спонсорів зі всієї земної кулі.

Поділіться своєю думкою