Мобільний додаток для паралізованих

Людям, які в силу тих чи інших обставин були паралізовані і не мають можливості виражати свої емоції за допомогою мови, міміки і жестів, дуже погано контактують із зовнішнім світом. Справа в тому, що їх просто ніхто не розуміє. Навіть самі рідні та близькі люди не завжди можуть зрозуміти, чого ж хочеться людині в той чи інший момент. І ось тепер на допомогу приходять високі технології. Зовсім недавно російські вчені розробили унікальне мобільний додаток під назвою I. am.here, що в перекладі з англійської означає «я тут». За допомогою цієї унікальної програми паралітики тепер мають можливість спілкуватися з родичами і виражати свої почуття.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Мобільний додаток створено для спеціальних навушників, які надягають на голову хворого. У ці навушники вбудовані особливі сенсори, які аналізують мозкові сигнали і переводять їх на екран смартфона або планшета у вигляді простих написів «Мені весело», «Я радий», «Мені нудно», «Давай поспілкуємося» і т. д.

Тепер паралізовані хворі можуть передавати своїм рідним усе, що в них у голові й на душі, нехай навіть у такій примітивній формі. Такого результату вдалося досягти за допомогою особливого алгоритму нейрокомпьютерного інтерфейсу BCI. Можна не сумніватися, що подібні технології будуть затребувані не тільки в нашій країні, але і у всьому світі!

Share your thoughts