Місто без автотранспорту

Муніципальна влада німецького Гамбурга заявили про намір до 2034 звільнити мегаполіс від автомобільного транспорту, повністю замінивши його велосипедами. Залишать, правда, громадський транспорт, але він, за запевненням чиновників мерії, буде максимально екологічно чистим і, що важливо, ще більш комфортним, ніж нинішній.

Експерти стверджують, що для повного переходу мегаполісу на велотранспорт має бути дотримана одна головна умова: дві п’ятих його території повинні займати парки, сквери та інші зелені зони.

Примітно, що Гамбург повністю відповідає цій умові — 40% його території покриті зеленню. Важливо це тому, що саме через ці зони будуть прокладатися численні велодоріжки. І вони повинні бути прокладені за такими маршрутами, щоб велосипедист максимально швидко добирався з однієї популярної в місті точки в іншу, втрачаючи, порівняно з використанням автомобіля, як можна менше часу. В іншому випадку городяни можуть чинити опір нововведенню…

Сама кампанія проходить під дотепним гаслом: «Autoban — auto — ban!». Планується, що після переходу Гамбурга виключно на велосипеди, по спорожнілих магістралях буде їздити лише громадський транспорт. Магістралі ці істотно звузять, зайнявши вивільнені площі газонами.

Поділіться своєю думкою