Місткість громадського транспорту легко збільшити

Лондонська студія промислового дизайну PriestmanGoode вирішила одну з серйозних проблем сучасного транспорту. Конструктори знайшли способи збільшення кількості посадочних місць у вагонах метро і поїзди. До вирішення даного питання дизайнери підійшли з двох позицій. Основною ідеєю є зміна підходу до способу розміщення пасажирів у транспорті. Фахівці PriestmanGoode стверджують, що втілення їхніх проектів збільшить пасажиромісткість на 30%.

За задумом дизайнерів, пасажирам всього лише потрібно буде звикнути до нового способу розміщення на сидіннях — нетрадиційному.

Якщо зараз людина в транспорті сидить на низькому сидінні, займаючи певну площу, то на новій конструкції сидінь пасажири вже не будуть розташовуватися у звичній позі. Нові ергономічні сидіння стануть кілька вже і будуть підняті вище над підлогою, вся поза розташувався на них людини буде напівсидячи, злегка спираючись на ступні ніг, при цьому основне навантаження з ніг буде знята. Для комфорту пасажирів в задній частині спинки сидіння буде знаходитися відкидний столик, як в літаку, на який можна буде поставити стаканчик з кавою і закріпити для зручності смартфон. Так, згідно з проектом Horizon, у вагоні будуть розташовані ряди вузьких високих часто стоять сидінь.

Проект Bay Island передбачає конфігурацію сидінь більш звичну нам. І розташовуватися вони повинні так само, як зазвичай — «острівцями». Однак для збільшення кількості місць в години пік передбачено їх підняття вище, до рівня сидінь в проекті Horizon. Також передбачена трансформація розташованого між ними невеликого столика в додаткове сидіння. Дизайнери Bay Island для зручності їдуть стоячи пасажирів, щоб їм не важко було їхати, оснастили бічну частину крісел спеціальними пристроями для опори.

Поділіться своєю думкою