Меблі з грибів: іноземні бізнес-ідеї, інноваційні ідеї

Біоінженери і экодизайнеры з Америки розробили новий унікальний проект. Вони навчилися вирощувати предмети меблювання із звичайної грибниці. Володар такої екологічно чистої меблів в будь-який час може відправити її на садову ділянку, і вона дуже швидко перетвориться на корисне добриво.

Звичайно, проекти з виробництва пластику, пінопласту й інших подібних матеріалів з грибів на слуху вже досить давно. Тепер прогрес дійшов до виготовлення екологічно чистої, природної меблів. Дивани та інші предмети інтер’єру з грибниці вирішили вирощувати вчені з двох великих компаній США — Terreform ONE і Genspace.

Фахівці в області біоінженерії збудували своєрідний еко-будинок. Головною особливістю нової споруди є його меблювання, на 100% складається з грибів.

Процес створення меблів відбувається наступним чином. Спочатку проектується молд — це форма майбутньої меблів, яка заповнюється спеціалізованим речовиною — микоформом. Основні складові цього наповнювача — всілякі с/х відходи, начебто деревної стружки, висівок, гіпсу, які заражені грибком Ganoderma Lucidum. Коли конструкція поміщається в сприятливе середовище, гриби починають перетворювати всі матеріали в однорідну біомасу, яка відрізняється високою міцністю.

Плюси такої меблів очевидні: коштує вона недорого, так як витрати на виробництво мінімальні, і при цьому всі предмети, виготовлені таким чином, дуже екологічні. Грибний екополімер повністю біорозкладаний. Позбутися від обридлої меблів можна, просто викинувши її, приміром, у город. Прекрасний компост та чудовий урожай на ділянці забезпечені.

Компанії-розробники планують вивести таке виробництво на масовий рівень. Фахівці вважають, що з-за низької вартості подібна меблі доведеться по душі країнам з високим рівнем бідності населення. Також вчені стверджують, що грибковий полімер настільки міцний, що з успіхом може використовуватися для зведення стін і перегородок між кімнатами.

Поділіться своєю думкою