Машина для укладання бруківки

Відомо, що праця дорожніх робітників дуже клопітка і важка. Щорічно державою виділяються величезні кошти для оплати робіт по укладанні тротуарної плитки, але результати не вражають. Кам’яні покриття, зроблені людськими руками, дуже швидко втрачають зовнішній вигляд і просто розсипаються.

Замінити ручну працю високоточним машинним придумали в Голландії, де вже в продажу з’явилися спеціальні агрегати для автоматичної укладання бруківки. В результаті часу на мощення витрачається в 3 рази менше, та покриття на перевірку виявляється більш якісним.

Самохідна машина Tiger-Stone має гусеничний механізм. У корпус агрегату вбудований приймач, який заповнюється камінням для укладання. Звичайно, без людських рук тут не обійтися, так як камені необхідно викласти в певному порядку, створюючи з них малюнок. Після цього машина запускається і повільно рухається по поверхні, яку необхідно замостити. Цеглу акуратно сповзають на «трасу» по похилій площині і утворюють чудову рівну доріжку.

Рух по заданій траєкторії забезпечується високоточними датчиками. За один заїзд Tiger-Stone покриває поверхню шириною від 3 до 6 метрів.

Точних даних про вартості обладнання не є. Деякі джерела стверджують, що агрегат оцінюється сьогодні в 60 000 — 70 000 євро.

Поділіться своєю думкою