Магазин прострочених продуктів: іноземні бізнес-ідеї, в маленькому місті

Всім відомо, що вживати в їжу продукти з вичерпаним терміном придатності небезпечно для здоров’я. Однак на ділі дата на упаковці — зовсім не вирок їжі, адже деякі продукти можуть зберігатися набагато довше відведеного терміну. У Данії придумали, як заробити на простроченої їжі. Чому б вам не взяти на озброєння цю ідею?

У листопаді 2016 в Копенгагені відкрився магазин прострочених продуктів Wefood, продає їжу з «уцінкою». Що цікаво, це вже другий схожий заклад у місті. Відкрити його власники вирішили, бачачи успіх першого магазину «прострочення».

Причому закуповуються їжею з вичерпаним терміном придатності зовсім не ті, хто живе за межею бідності, а цілком респектабельні датські пенсіонери, домогосподарки і навіть модні хіпстери.

Звичайно, мова в даному випадку не йде про продаж гнилих ковбас або фруктів, покритих цвіллю. В асортименті магазини продукти, які після закінчення терміну придатності не втрачають товарного вигляду і смакових якостей, наприклад, цукерки. Варто відзначити, що продавати «прострочення» в Данії не заборонено у тому випадку, якщо вона не несе загрози здоров’ю громадян.

В якості джерел прострочених продуктів виступають виробники, постачальники, а також інші, більш дорогі супермаркети. Причому вони постачають їжу абсолютно безкоштовно, позбавляючи себе таким чином від турбот, пов’язаних зі списанням «прострочення».

До речі, Європа поступово відмовляється від практики викидати їжу з вичерпаним терміном придатності. Наприклад, на початку року у Франції була введена заборона на утилізацію прострочених продуктів. Замість цього їх необхідно передавати благодійним організаціям. За розрахунками французьких властей, така ініціатива дозволяє нагодувати 10 млн нужденних.

Поділіться своєю думкою