Лазер для боротьби з птахами

Всім, хто має справу з сільським господарством, напевно, знайома проблема поїдання їх частини врожаю птахами. Пернаті шкідники є серйозною загрозою для фермерів по всьому світу. Проте не так давно один кмітливий американець придумав, як можна вирішити цю проблему, використавши сучасні технології.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Власник ферми в Орегоні (США) Джастін Медури кожен рік з-за птахів втрачав четверь свого врожаю чорниці, а це приблизно 100 тисяч доларів. Штат Орегон, в якому багато землевласники вирощують ці ягоди, в минулому році з-за них позбувся 11 мільйонів доларів.

Медури прийшла ідея використовувати для захисту свого врожаю зелені лазери. Він встановив на фермі систему під назвою Agrilaser Autonomic, розроблену голландською компанією Bird Control. Суть системи в тому, що роботизована машина направляє лазерні промені по всій території ферми, тим самим захищаючи її від шкідників.


Треба сказати, система ніяк не шкодить птахам, а тільки відлякує їх.

Медури встановив систему в минулому році і розповів, що вона допомогла йому врятувати 578 713 фунтів чорниці.

Подібна проблема актуальна і в нашій країні, і російські фермери, напевно, захочуть захистити свій урожай і з радістю придбають інноваційне «опудало». Відповідно, на продажу такої системи можна побудувати досить перспективний бізнес.

Share your thoughts