Лавка букініста: бізнес-ідеї з минимлаьными вкладеннями, в маленькому місті, для початківців

Непотрібні книги є вдома практично у кожного. Вони припадають пилом на полицях без користі, але викинути їх шкода — адже з дитинства багатьох з нас привчали до дбайливого ставлення до книги. В той же час є чимало бажаючих їх придбати. Особливо, якщо мова йде про старих або окремих книгах. І на цьому можна зробити непоганий бізнес.

Є дві хороші стратегії. Перша — пошук і продаж унікальних книг. Тут можливі труднощі з пошуком цікавих екземплярів і продажем їх за хорошою ціною.

Як правило, колекціонерів цікавлять певні книжкові раритети — скажімо, унікальні видання якоїсь конкретної епохи.

Звичайно, смаки у колекціонерів сильно розрізняються, і майже кожна книга знаходить свого покупця. Питання тільки в часі. Якщо ви хочете зробити перепродаж книжкових раритетів по-справжньому прибутковою справою, вам доведеться постаратися.

Друга стратегія — масова скупка б/у книг і продаж їх у лавці букініста. Коштують такі книги копійки, багато будуть готові віддати їх вам безкоштовно, щоб тільки позбутися від мотлоху. Продати дорого ви навряд чи зможете, тому беріть кількістю. До речі, серед скуповуються вами книг будуть попадатися та цікаві екземпляри, і ніщо не завадить вам продати їх за хорошою ціною.

Якщо ваш букіністичний магазин буде рядовим і нічим не виділяється, ви навряд чи зможете залучити багато клієнтів. Потрібно продумати концепцію — можливо, це буде щось середнє між книжковою крамницею, бібліотекою та кафе. Дозволів на це знадобиться набагато більше, але всі витрати в результаті окупляться.

Також можна зібрати хорошу колекцію книг по одній-двом категоріям. Скажімо, якщо у вашій крамниці буде хороший вибір літератури по езотериці, це приверне багато людей, які їй захоплюються. Ваш магазинчик стане популярним у вузьких колах — це вже забезпечує приплив постійних клієнтів. Подбайте про постачання — вони повинні бути постійними і, бажано, свіжими.

Основні витрати — оренда приміщення, купівля книг і оплата послуг консультанта.

На самому початку прибуток буде лише покривати початкові витрати. Коли у вас з’являться постійні клієнти (особливо, якщо це будуть захоплені люди), ви зможете продавати книги за більш привабливими цінами. Приблизно через півроку ваш бізнес почне приносити хороший прибуток вже майже без вашої участі.

Поділіться своєю думкою