Кузня

На жаль, істинно російське ковальське ремесло сьогодні поступово йде в небуття. Разом з тим попит на ковані вироби не падає протягом багатьох років. Тому, відкривши власну кузню, можна заробити солідний капітал без істотних вкладень на старті.

Мова піде про невеликий ковальській майстерні. Перед стартом необхідно провести моніторинг попиту і конкуренції. Звичайно, за ексклюзивом люди готові поїхати і на інший кінець міста, але ось продукцію масового попиту більшість з них воліє купувати неподалік від будинку. До таких товарів можна віднести, наприклад, цвинтарні огорожі. Якщо ви плануєте зробити ставку на подібний продукт, краще вибирати для кузні приміщення в густонаселених районах. Ідеально підійде гараж з високими стелями в приватному секторі. Якщо мінімальний стартовий капітал, то досить буде декількох квадратних метрів площі. Головне, щоб на цьому просторі вільно розміщувалися горн і ковадло. Їх, до речі, цілком можна виготовити своїми руками.

Набір ковальських інструментів, що складається з кувалд, лещат, молотків, кліщів та іншої дрібної атрибутики, обійдеться недорого. На початковому етапі варто купувати максимально бюджетні варіанти, а із збільшенням прибутку можна подумати про покупку більш досконалого інвентарю.

Практика показує, що для маленької кухні наймані працівники невигідні. Але якщо є можливість відкрити досить великий цех і організувати відразу кілька робочих місць, цілком можна здавати їх в оренду професійним ковалям. Прибуток може приносити не тільки орендна плата, але і відсоток від пошуку замовлень.

Середня сума стартових вкладень у ковальську майстерню становить 160 000 рублів. Прогнозовані терміни окупності не перевищує півроку.

Share your thoughts