Кузня

На жаль, істинно російське ковальське ремесло сьогодні поступово йде в небуття. Разом з тим попит на ковані вироби не падає протягом багатьох років. Тому, відкривши власну кузню, можна заробити солідний капітал без істотних вкладень на старті.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Мова піде про невеликий ковальській майстерні. Перед стартом необхідно провести моніторинг попиту і конкуренції. Звичайно, за ексклюзивом люди готові поїхати і на інший кінець міста, але ось продукцію масового попиту більшість з них воліє купувати неподалік від будинку. До таких товарів можна віднести, наприклад, цвинтарні огорожі. Якщо ви плануєте зробити ставку на подібний продукт, краще вибирати для кузні приміщення в густонаселених районах. Ідеально підійде гараж з високими стелями в приватному секторі. Якщо мінімальний стартовий капітал, то досить буде декількох квадратних метрів площі. Головне, щоб на цьому просторі вільно розміщувалися горн і ковадло. Їх, до речі, цілком можна виготовити своїми руками.

Набір ковальських інструментів, що складається з кувалд, лещат, молотків, кліщів та іншої дрібної атрибутики, обійдеться недорого. На початковому етапі варто купувати максимально бюджетні варіанти, а із збільшенням прибутку можна подумати про покупку більш досконалого інвентарю.

Практика показує, що для маленької кухні наймані працівники невигідні. Але якщо є можливість відкрити досить великий цех і організувати відразу кілька робочих місць, цілком можна здавати їх в оренду професійним ковалям. Прибуток може приносити не тільки орендна плата, але і відсоток від пошуку замовлень.

Середня сума стартових вкладень у ковальську майстерню становить 160 000 рублів. Прогнозовані терміни окупності не перевищує півроку.

Share your thoughts