Курси по вирощуванню рослин

Постійно вчитися чомусь новому сьогодні дуже модно. Люди записуються на самі різноманітні курси, щоб пізнавати незвідане до цього майстерність. Популярністю користуються не тільки парикмахерство, крій та шиття, в’язання, але і рослинництво і взагалі все, що пов’язане з сільським господарством. Якщо ви розбираєтеся у флорі та її представників, то чудовою ідеєю для розвитку бізнесу може стати організація курсів по вирощуванню рослин.

Цільова аудиторія бізнесмена-початківця-растениевода досить обширна. Курси можуть бути затребувані не тільки флористами і дизайнерами ландшафтів, але і звичайними людьми, далекими від цієї сфери на практиці, але захоплені в теорії.

Для реалізації проекту буде потрібно досить просторе приміщення (близько 75 кв. м.). Якщо цю територію зонувати, то одночасно можна приймати 2-3 групи слухачів за різними напрямами навчання. Обов’язково потрібно закупити всі необхідні інструменти, щоб відпрацьовувати отримані знання на практиці. Знадобляться посадочні лопатки, лійки, садові ножиці, мініатюрні поливні системи, пульверизатори, горщики, відра, одноразові рукавички та інший подібний інвентар. Бажано демонструвати відеоматеріали, а для цього знадобляться ноутбук, проектор, екран та спеціальні програми. В цілому, витрати складуть близько 1500 доларів.

Ще близько 550 доларів потрібно закласти на придбання матеріалів — саджанців і насіння, ґрунту, добрив і т. д.

Обов’язково найміть 2-3 кваліфікованих викладачів, які мають широку базу знань і досвід роботи. Деякі майстер-класи можуть проводити і квітникарі-любителі.

Впишіть в бізнес-план витрати на рекламну кампанію, адже без хорошої реклами розвиток подібного проекту просто неможливо. Використовуйте інтернет, радіо, телебачення, тематичні друковані видання, оголошення.

Сума стартового капіталу оцінюється в 6000 доларів. Стандартна група слухачів складається з 5-10 чоловік, кожен з яких заплатити не менше 50 доларів за тижневий курс. Індивідуальне навчання коштує, як мінімум, у 3 рази дорожче. Якщо все піде успішно, то окупити вкладення можна вже через 4-5 місяців.

Поділіться своєю думкою