Кролівництво

Статистика показує, що кількість фермерів, які вирішують зайнятися розведенням кроликів, зростає щороку. Цей вид сільськогосподарського бізнесу має величезні перспективи. Розводити кроликів нескладно, плодяться вони швидко, цінуються дорого, тому початківцям підприємцям варто задуматися про кролівництво, як про основному або додатковому виді заробітку.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Почати бізнес можна на власній присадибній ділянці. Головне — правильно облаштувати приміщення. У крольчатнике повинно бути сухо і досить тепло. Сирості кролики не переносять. Враховуйте, що швидкість розмноження цих тваринок у сприятливих умовах дуже висока, тому в наявності обов’язково повинні бути додаткові вільні клітини для молодняку.

Спеціалізований комбікорм для кроликів коштує досить дорого. Набагато дешевше обходиться купівля власної зернодробарки і сировини (цільного зерна, вітамінних добавок і т. д.). Тобто вигідніше готувати корм самостійно. У літній час з кормовою базою проблем менше — свіжої трави накосити досить просто.

Велику увагу слід приділити купівлі перших особин. Бажано купувати кроликів у перевірених фермерів, які давно і успішно займаються кролівництвом. Вибирайте породи, виходячи з цілей розведення. Бувають м’ясні породи кроликів, пухові та комбіновані (від останніх можна отримувати і м’ясо, і якісний пух). Закуповуйте тварин, розраховуючи, що на 30 самок потрібно 3 самця.

Молоді кроленята мають не надто сильний імунітет і схильні до різних захворювань. Тому вчасно проводьте профілактичні заходи, робіть щеплення і ретельно відстежуйте самопочуття вихованців.

М’ясо кроликів, як відомо, користується великим попитом. Але і кролячі шкурки не менш затребувані. Канали збуту потрібно шукати заздалегідь. Якісні шкурки із задоволенням закуповують на хутряних фабриках і в ательє. Але у вас обов’язково повинна бути довідка від ветеринарної служби про здоров’я тварин. Теж стосується і продажу м’яса.

Для успішного старту буде потрібно близько 200 000 рублів. Від 100 кроликів можна отримати, як мінімум, 400 000 рублів в рік. Цю суму принесе тільки продаж м’яса. Ще 200-250 тисяч можна отримати, продавши кролячі шкурки. Розрахунки, звичайно, приблизні, в кожному конкретному випадку витрати і доходи будуть індивідуальні, але рентабельність бізнесу очевидна — показник досягає 80%!

Share your thoughts