Крематорій

Сучасні тенденції такі, що все більше людей бажає, щоб після їх смерті не поховали традиційним способом, а піддали кремації. Багато бачать навіть романтику в процесі розвіювання праху. У зв’язку з цим зростає попит на послуги крематоріїв, яких, до слова, на території нашої країни не так вже й багато. Як показує практика, попит перевищує пропозицію, тому, відкривши власний крематорій, можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Частка кремацій в нашій країні невисока, але це пов’язано не з відсутністю інтересу цільової аудиторії, а з відсутністю спеціалізованих установ. У тих містах, де крематорії вже діють, відсоток кремацій доходить до 70! Реалізовувати такий проект має сенс у місті, населення якого перевищує 500 000 чоловік. Роботу крематоріїв регулює російське законодавство. Сьогодні санітарні норми прописують всі нюанси, починаючи від місця розташування закладу закінчуючи обладнанням. Тому уважно вивчіть нормативну документацію перш, ніж починати діяти.

Крематорій повинен являти собою повноцінний ритуальний комплекс з наявністю залу для прощань, пункту медичної допомоги, вестибюля. В технічному корпусі розміщують кремационное обладнання, а також додатковий інвентар.

Для реалізації проекту потрібні спеціальні печі і холодильні камери. Кращі апарати виготовляють в Німеччині та Чехії, але коштують вони недешево. Ціна комплекту обладнання починається від 5 мільйонів рублів і може доходити до 10 мільйонів. Вартість процедури кремації також не відноситься до розряду низьких. У середньому, родичі покійного витрачають на це 15-20 тисяч рублів, а в окремих випадках і до 200 000 рублів. Таким чином, при правильному підході, окупити вкладення реально вже за 1-2 роки роботи. Додатковий прибуток можна отримати, організувавши відділення для кремації домашніх тварин.

Share your thoughts