Котокафе: бізнес-ідея у сфері сервісу, іноземні

Не так давно в Японії відкрилося перше в світі кафе, де можна поспілкуватися і пограти з…їжаками. Так-так, маленькими лісовими хижаками, спина яких вкритий колючими голками. І це аж ніяк не перший випадок, коли азіати об’єднали можливість випити кави з можливістю провести час з умилительными звірками.

І якщо кафе з їжаками в країні висхідного сонця поки в новинку, кафе з котиками — формат куди більш звичний. Та настільки, що встиг вийти за межі країни і навіть знайти певну популярність в Росії.

Правда, у нас далеко не всі подібні проекти користуються хоч якимось комерційним успіхом. Та й переважна більшість власників котокафе наполягають — це не бізнес, а соціальний проект, спрямований на те, щоб котики з притулків швидше придбали новий будинок. Тому-то відкривають такі незвичайні закладу ті, хто багато знає про тварин і вміє пестити і плекати їх — зоозахисники, ветеринарні лікарі і т. д.

Вся справа в тому, що кішки — істоти виключно тонкої душевної організації, їм зовсім невтямки, що від їх «мурчливости» і товариськості залежить ваша виручка. А крім того, хвостаті працівники кафе вимагають гарного догляду і турботи, відповідального ставлення.

Якщо складності роботи з примхливими пухнастими співробітниками вас не лякають, а дохід — питання десятої важливості, то чому б не відкрити своє котокафе?

Вуса, лапи і хвіст — ось мої документи

Як багатьом відомо, кішки — істоти собі на умі. На відміну від людей, вони зовсім не будуть робити вигляд, що раді вам, якщо насправді це не так, а якщо ви будете наполягати на спілкуванні, можуть і подряпати. Ну а кому захочеться прийти в котокафе і отримати лапою по носі? А значить, бути прийнятим на роботу в котокафе може далеко не кожен, у кого є вуса, лапи і хвіст.

Ганна Кондратьєва

Республіка кішок

До нас потрапляють переважно дорослі коти з уже сформованим характером і звичками. Це не зовсім «справжні» коти: від звичайних ” хвостатих їх відрізняє орієнтованість на людину і гиперобщительность. Інші просто не приживаються.

Половина наших «республіканців» — це дворяни, «эрмитажные коти», які вийшли на пенсію. Інша частина — представники самих яскравих і дивних порід. За п’ять років існування «Республіки кішок» через нас пройшло 23 породи мейн-кунів і бенгалов до корніш-рексов і бамбіно. (сфінкс-манчкін). Породисті кішки до нас прибувають з ветеринарних клінік (відмовники) або від заводчиків, коли закінчують свою виставкову кар’єру.

Отже, найголовніша вимога до котику, планує зв’язати своє життя з котокафе, — золотий характер і любов до спілкування. Але нітрохи не менш важливо і стан здоров’я. Тому, перш, ніж приступити до службових обов’язків, коти і кішки проходять обов’язковий карантин і ветеринарну обробку. Для «жителів» «Республіки кішок» період підготовки складає близько трьох місяців.

Ганна Кондратьєва

Республіка кішок

За три місяці у ветклініці «республіканці», крім індивідуальних ветеринарних процедур та кастрації, проходять дворазову вакцинацію, обробку від внутрішніх та зовнішніх паразитів, цілий ряд діагностичних процедур і здають купу аналізів. Такі обробки і дослідження в подальшому проводяться регулярно за графіком.

У кожного «республіканця» є свій паспорт, в якому фіксується історія його обробок. В приміщенні «Республіки кішок» працюють ультрафіолетові рециркулятори, знезаражують повітря, встановлена мийка повітря, регулярно проводиться дезінфекція, контроль якості якої оцінює міська лабораторія. Де-юре, ці заходи надмірні, але де-факто саме вони і забезпечують здоров’я наших вихованців і безпеку гостей вже на протязі 5 років.

Котячий побут

Для тих, хто задумався про відкриття власного котокафе, найважливішим завданням стає регулювання спілкування кішок і людей. І мова йде не тільки про відвідувачів котокафе, але і працівників («котохранителей»).

У кішок свій особливий розпорядок дня, вони не будуть вставати по будильнику і спілкуватися з гостями вісім годин з перервою на обід і радісно вітати кожного «клієнта».

Ганна Кондратьєва

Республіка кішок

У «Республіці кішок» діє своя КОТституция, згідно з якою правоту кішок в будь-якій ситуації. Недотримання цього закону тягне за собою депортацію порушника. У нас не можна турбувати відпочиваючих котів на верхніх ярусах. Ми серйозно ставимося і до гостей: воно не перевищує 15 осіб на годину. Так комфортно і котам, і людям.

За дотриманням встановленого порядку стежать співробітники — «котохранители». Вони знайомлять гостей з особливостями кішок і закликають з розумінням ставиться до їх режиму дня. Адже 18 годин на добу кішки сплять, а сон для них — це святе.

У завдання котохранителя входять також підтримання чистоти, щоденний гігієнічний догляд, годування, організація дозвілля і взаємодія з відвідувачами. Завдань багато, але завжди серед гостей є бажаючі допомогти причесати, погодувати, розважити котів.

Не варто думати, що на посаду «котохранителя» може бути прийнятий будь-який любитель «мурок». Здобувачі повинні однаково любити і кішок, і людей (ці якості рідко бувають розвинені однаково, вважає Ганна Кондратьєва). Крім того, для працівників котокафе важливі стресостійкість, знання іноземних мов, наявність санітарної книжки. Непогано, щоб хоча б частина «котохранителей» були ветеринарними фахівцями.

Звичайно, проводити добу безперервно з пухнастими працівниками котокафе, незважаючи на всю їх «мимимишность», мало хто згоден. Тому у нічний час до котикам приходить няня-прибиральниця. Крім того, важливо мати в штаті і власного ветеринарного лікаря.

Кішки окремо, котлети окремо

Особлива тема для котокафе — перетин кішок і продуктів. Вимоги Росспоживнагляду не забороняють тримати тварин в закладах громадського харчування (крім, звичайно, щурів, мурах та тарганів), але зміст звіряток в кафе регулюється певними правилами: тварини повинні бути здорові, щеплені і зареєстровані. Крім того, звірам суворо заборонено знаходитися на кухні.

Котокафе для щільних обідів і узливань, звичайно, не пристосовані, але в більшості з них можна випити кави і з’їсти який-небудь симпатичний десерт на кшталт печива або чізкейку. Одним словом, продукти в котячому кафе так чи інакше будуть.

Важливе завдання господаря закладу — подбати про те, щоб харчоблок був відділений від місця проживання котиків. Це дозволить уникнути проблем у відносинах з санітарними службами.

Фінансове питання

Готуючись до відкриття котокафе, потрібно врахувати досить великий перелік статей витрат. У їх числі вартість оренди і ремонту, меблів і обладнання — всього того, що є в будь-якому «антикафе».

Приплюсуйте до цього всі витрати, пов’язані з утриманням котиків. Хвостатим знадобиться прикупити лотки, будиночки і спальні місця, іграшки та ігрове обладнання, когтеточки.

У котокафе повинні мати захисні сітки на вікнах і зона, де тварини можуть сховатися від настирливої уваги відвідувачів.

Більшість котячих приладдя доведеться час від часу оновлювати. До іншим постійним витратам котокафе відносяться також придбання кормів і наповнювача і ветеринарні послуги.

А ось скільки можна заробити на котокафе, передбачити і зовсім неможливо. Вже дуже багато чинників впливає на це: розташування кафе, готовність жителів міста до такого проекту, відвідуваність і т. д. Власник «Республіки кішок» Анна Кондратьєва розглядає свій заклад не як бізнес, а як соціокультурний проект, який дозволяє знайти будинок сотням тварин і робить людей трішки добрішими і чуйнішими. Більшість власників схожих проектів з нею згодні: котокафе в кращому випадку працює на те, щоб окупити себе, а не озолотити господаря.

Просування такого проекту не передбачає якогось рекламного бюджету. Та й навіщо? Адже завжди є безкоштовні соціальні мережі. Крім того, про котокафе з великим задоволенням розповідають місцеві ЗМІ.

Ганна Кондратьєва

Республіка кішок

Найчастіше ми не розповідаємо про котокафе, а про проекти і заходи, які проводимо: влаштування котів з притулків, кастрація бездомних кішок і т. д. Ці заходи цікаві не тільки нам, але й пресі. Тому наші республіканські коти — часті гості теле – і радіопрограм.

Ми намагаємося зміцнювати дружбу з нашими однодумцями і завсідниками: організовуємо e-mail розсилку, у нас активні сторінки в соцмережах. І це приносить свої плоди: нас радять друзям і знайомим, працює сарафанне радіо.

Поділіться своєю думкою