Комікс для незрячих

Історії в картинках (комікси) зацікавили весь світ багато років тому. Але досі вивчати подібну літературу могли тільки люди, що володіють хорошим зором. Незрячим і слабозрячим мальовані розповіді були недоступні. Датський художник-дизайнер Філіп Меєр вирішив виправити цю несправедливість і створив перші в світі комікси для сліпих людей під назвою LIFE.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Сама історія, про яку розповідається в книзі, дуже примітивна. Цінність її полягає в абсолютно новою, унікальною технологією, яку винайшов Майєр. Картинки, в основі яких покладений все той же шрифт Брайля, можна розглядати на дотик. Тобто не читати, а саме розглядати за допомогою пальців.

Головні персонажі історії в картинках для сліпих — кола. На перший погляд, це може здатися забавним. Насправді в історії, розказаної автором, немає нічого смішного. Це комікс про глибокої любові чоловіка (заштрихованого кола) і жінки (незаштрихованного кола). Вони щасливі разом і дуже радіють народженню свого первістка (малюк показаний, як полузаштрихованный коло). Ось через таку нехитру систему знаків Філіп Меєр дав можливість незрячим побачити комікси.

Ідею автора підтримала найбільша в Данії бібліотека для сліпих Nota. Перший тираж коміксів був розкуплений досить швидко. На жаль, в Росії аналогів поки не є, тому початківцям підприємцям варто подумати про реалізацію цього соціального бізнес-проекту.

Share your thoughts