Комерційне вирощування ожини

Гарною підмогою для садівника-любителя може стати вирощування ожини для продажу.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Ожина — добре відома всім, соковита, кисло-солодка ягода, багата вітамінами і мінералами. Особливо цінна ожина входять до її складу вітаміном Р, якого в цій ягоді набагато більше, ніж в малині. Завдяки низькій калорійності, ожину вважають дієтичним продуктом.

Цілющі властивості ожини роблять її незамінною для зміцнення імунітету і для протистояння атеросклерозу. У народі здавна відомо її жарознижувальну властивість та лікувальні якості, що допомагають впоратися із захворюваннями ШКТ.

Вирощування ожини: початок бізнесу

Кращим варіантом для початку комерційного вирощування ожини буде придбання високоврожайного сорту, що приносить до 20 кг ягід з куща. Довжина пагонів такого саджанця досягає 4 м. Для посадки необхідно буде придбати достатню кількість добрив. Майте на увазі, в кожну ямку перед посадкою необхідно внести по відру гною.

Якщо вам вдалося виростити і продати перший урожай ожини, можете сміливо розширювати посадкову площа до 1 га. Розширення бізнесу зажадає і більш ґрунтовних капіталовкладень. Сума в 200-300 тис. руб. може стати оптимальною. Вам буде потрібно купити саджанці на суму 40 тис. руб і матеріал для підв’язування кущів ще на 10 тис. руб. Тепер вам вже не потрібні будуть помічники по догляду за посадкою та збирання ягід.

Рентабельність бізнесу

Стакан ягід ожини коштує близько 100 руб. Повноцінний урожай кущі починають приносити на четвертий рік після посадки. Щомісячний прибуток від продажу ожини може становити 40 тис. руб.

Share your thoughts