Клуб на колесах: бізнес-ідея у сфері сервісу, іноземні

Свята були, є і будуть невід’ємною частиною нашого життя. Ранок в дитячому саду, день народження, випускний вечір, весілля, вечір, зустріч випускників — і це лише незначна частина святкових приводів. Знаменних подій багато, проте досить незвичайних місць для їх проведення?

Сучасних людей складно здивувати: ресторани і нічні клуби набридли кожному, а якщо їх у вашому місті не так вже й багато, то ймовірність провести оригінальний свято зменшується. Де ж сьогодні можна провести вечір так, щоб він запам’ятався вам і вашим гостям на все життя?

Серед «знахідок» нашого часу виділяється Party Bus — нічний клуб на колесах. В такому автобусі можна не просто покататися по місту, але й потанцювати, поспівати караоке, випити коктейль і поспілкуватися з гостями.

Таке незвичайне розвага з’явилося в західних країнах. Приміром, школярі із США і Європи вже багато років поспіль успішно святкують свої випускні саме в таких клубах на колесах. У західних мам, правда, викликає все більше занепокоєння: молодь проносить «у клуб» спиртне.

Але відвернемося від проблем зарубіжних підлітків та їх батьків. У Росії клуби на колесах також користуються певною популярністю, хоча до західних масштабів їм далеко. Чому ж Party Bus припав росіянам за душі?

По-перше, «тусовщики» вправі самостійно вибирати музику, яка звучатиме на святі, по-друге, на заході в такому автобусі не буде «зайвих» людей. Більш того, не доведеться переплачувати за напої, так як їх можна принести з собою. Ну і нарешті, багатьом просто хочеться незвичайного і яскравого свята, який запам’ятається надовго.

Але клуб на колесах — знахідка не тільки для любителів повеселитися, але і для тих, хто завжди мріяв відкрити власний бізнес у сфері розваг. У такого автобуса є цілий ряд переваг перед звичайним нічним клубом.

Невеликі вкладення. Щоб відкрити звичайний нічний клуб, доведеться вкласти кругленьку суму в оренду підходящого по площі приміщення, його обладнання, виплату зарплати персоналу і т. д. Клуб на колесах вимагає менших інвестицій. Вже готовий і повністю обладнаний автобус можна придбати за ціною від 2 млн рублів.

Простота. Звичайний нічний клуб вимагає безлічі дозвільної документації, від ліцензії на продаж алкоголю і до дозволів Росспоживнагляду. А ось у випадку з Party Bus все це необов’язково.

Багатофункціональність. Нічний клуб підходить не для всіх свят, там можна влаштувати хіба що «дорослі» події: парубочі та дівочі вечірки, дні народження. А ось автобус дозволить організувати й випускний, і навіть, при бажанні, дитяче свято.

Конкуренція. Чи варто порівнювати число звичайних клубів в кожному місті і число «веселих» автобусів, які курсують по вулицях? Клуби на колесах є далеко не скрізь. До них уже встигли звикнути Москва і Санкт-Петербург, а от для більш віддалених міст вони поки в дивину.

З чого почати?

Звичайно, щоб випустити на міські вулиці Party Bus, зовсім недостатньо купити автобус і найняти водія. Це все-таки клуб, а не просто засіб пересування. І оснащений він повинен бути відповідним чином.

Безумовно, процес підготовки автобуса — справа непроста. У Максима Григор’єва — власника Party Bus в Казані — на переобладнання пішло близько 5 місяців. Він згадує:

«В моменти, коли руки опускалися настільки сильно, що хотілося все кинути і продати, на щастя, якийсь етап побудови підходив до завершення і можна було насолодитися результатами»

Клуб на колесах починається з покупки «донора» — автобус, салон якого доведеться повністю розібрати. Найкраще купувати не старе, а нове транспортний засіб.

Переобладнання найкраще узгодити з відповідним структурами, вважає власник Party Bus в Єкатеринбурзі Антон Макаров.

Якщо правильно оформити переобладнання і зареєструвати його в ГИБДД, то надалі проблем не виникне

До речі, те, як довго прослужить автобус, багато в чому залежить від якості його переобладнання. Тому тут нераціональна економія зіграє проти вас. В першу чергу приділити увагу шумо – і віброізоляція салону. Це не тільки забезпечить комфорт гостей, але також утримання тепла взимку. І чи варто нагадувати про те, що влітку салон повинен кондиціонувати?

Подбайте також про джерела живлення: автобус зажадає світлового, музичного та іншого обладнання (диско-куля, лазер, RGB-підсвічуванням, динаміки, дим-машина і тд.).

Ну і звичайно, не забудьте про меблів. Клуби на колесах як правило обладнують зручними шкіряними диванчиками.

Варто звернути увагу на посилення каркасу: дивани постійно перебувають у русі, на них їздять нетверезі люди у великій кількості.

Реклама

У випадку з клубом на колесах реклама — наріжний камінь всього бізнесу. Розвага поки в новинку, і навряд чи хтось буде спеціально шукати його у своєму місті. Людям потрібно розповісти про таку незвичайну послугу, пояснити переваги.

Приготуйтеся до того, що в перші півроку, поки проект не розкручений, вам фактично доведеться працювати в нуль.

Розкрутити Party Bus при бажанні можна абсолютно безкоштовно. Для початку рекламної майданчиком можуть стати групи в соціальних мережах. Яскраві фотографії, привабливі заголовки, «гарячі пропозиції» — все це приверне увагу користувачів. Завдяки сервісу Instagram можна використовувати хештегі, які також підвищать вашу популярність. До речі, саме на Instagram варто зробити особливий наголос.

Не варто забувати і про перевіреному часом способі під назвою «сарафанне радіо». Варто вам провести один хороший свято, як ваш замовник тут же поділиться своїми емоціями на власній сторінці в соцмережі, напише про вас пост в блозі і тд. Прочитавши його відкликання, знайомі зацікавляться пропозицією Party Bus і наступного разу, можливо, захочуть проводити свій власний свято саме у вас.

Фінанси

Скільки виручки здатний принести ваш автобус, залежить від того, скільки годин він проїздить по місту. Вам зовсім неважливо, орендують його дві людини і тридцять два. Оренда клубу на колесах оплачується за години і становить як правило 5-7 тис. рублів, хоча ціну ви можете встановити самостійно. Часто діє правило, що орендувати автобус можна не менше, ніж на дві години.

Основні витрати клубу на колесах як бізнесу — це фонд заробітної плати і ресурси. У штаті вам знадобляться водій на постійному окладі і бармен. Скільки платити їм, залежить від середньої ставки у вашому регіоні.

Party Bus — велика витрата палива. Для руху самого автобуса потрібно в середньому 30 літрів солярки на 100 км, а ось у генераторів, що забезпечують роботу музичного, світлового обладнання і кондиціонера витрата доходить до 2 літрів в годину.

Не забудьте також про те, що автобус повинен десь «відпочивати», поки не колесить по місту. Це означає, що доведеться передбачити і витрати на оплату місця на стоянці.

Поділіться своєю думкою