Клуб для фітнесу low-cost формату

В кінці 2015 року я вирішив створити мережу фітнес-клубів Raketa в принципово новому для Росії форматі. Ідея створити технологічний бізнес у сфері фітнесу з’явилася у мене ще в 2009 році. Тоді я був керуючим партнером мережі фітнес-клубів «Фізика». Розвиток проекту було пов’язано з вивченням зарубіжного досвіду. У Німеччині на той час успішно працювала мережа клубів Mcfit. Її членам не доводилося купувати дорогі річні картки: раз в місяць вносився платіж, який списувався з банківського рахунку. Незважаючи на невисоку вартість відвідувань і те, що клуби зустрічаються повсюдно, вони абсолютно не схожі на тренажерні зали економ-класу, там стоїть обладнання преміального рівня, а заняття проходять в комфортній обстановці. Подібні формати також затребувані у США та інших країнах Європи.

У 2011 році після довгого вивчення ринку стало зрозуміло, що Росія до таких інновацій у фітнес-індустрії ще не готова. Банківські картки були недостатньо поширені — ними користувалося втричі менше людей, ніж зараз. Також не існувало надійної інфраструктури безготівкових платежів, і не було можливості організувати систему щомісячної оплати за передплатою.

Моя команда почала успішно впроваджувати нові технології на базі клубів «Фізика». В кінці 2014 року я був змушений продати свою частку і вийти з бізнесу. У 2015 році займався інвестиціями в різні IT-стартапи у сфері фітнесу та в кінці року вирішив здійснити мрію і створити мережу фітнес-клубів Raketa з принципово новим підходом до спортивного бізнесу в Росії.

Ідея проекту

В основу бізнес-проекту лягла ідея дати людям можливість користуватися тренажерним залом всього за 1 500 руб. в місяць. При цьому домогтися доступної ціни вдається не за рахунок економії на обладнанні і обробці приміщень, а завдяки скороченню витрат і автоматизированию всіх процесів в бізнесі. Як результат — мінімум персоналу, відмову від паперового документообігу і дорогих додаткових опцій. Згідно зі статистикою, в звичайних фітнес-клубах 80% клієнтів відвідують якраз заняття в тренажерному залі.

Все інше — басейни, сауни і різні групові тренування, які значно підвищують витрати, а заодно і ціну клубної карти, залишається не дуже затребуваним. Ось чому від всіх додаткових дорогих опцій в мережі Raketa було вирішено відмовитися.

У базову вартість абонемента, що становить 1500 рублів на місяць, включені безлімітне відвідування тренажерного залу, просторі роздягальні і зручні шафи, чиста питна вода і щомісячний фітнес-дайджест, який приходить на електронну пошту. При першому відвідуванні додатково купується фітнес-браслет, за допомогою якого можна розплачуватися всередині клубу, відкривати і закривати шафки в роздягальні і проходити в будь-зал мережі. Якщо член клубу хоче користуватися секціями, груповими програмами або персонально займатися з тренером, то ці послуги можна оплатити додатково. Можливість купувати фітнес-послугу по частинах є важливою перевагою проекту.

Внутрішнім платіжним інструментом мережі стане фітнес-браслет, він же забезпечить прохід в клуб. По електронній пошті клієнтам будуть направлятися індивідуальні фітнес-інструкції. Придбати абонемент, поставити на паузу або припинити його дію можна буде через особистий кабінет на сайті або через мобільний додаток.

Одночасно в такому фітнес-клубі можуть займатися до 500 осіб. При цьому площа кожного закладу буде починатися від 2500 кв. м. Зали будуть оснащені тренажерами Life Fitness і Hammer Strength.

Поділіться своєю думкою