Клуб дайвінгу

Екстремальний спорт і відпочинок сьогодні на піку популярності. Зокрема, в останні роки з’являється дуже багато охочих займатися підводним плаванням. Відкриття повноцінного дайвінг-клубу є вкрай перспективною бізнес-ідеєю.

Сучасні клуби дайвінгу надають широкий спектр послуг: від навчання до торгівлі спорядженням та організації туристичних поїздок, в яких обов’язково застосовуються акваланги і інша атрибутика. Цільова аудиторія дуже широка: вивчати підводні глибини мріють і діти, і дорослі, і підлітки, і пенсіонери. Обмеження за віком встановлюються індивідуально в кожній дайвінг-школі.

Для початку потрібно орендувати приміщення, в якому організовується офіс і клас для теоретичних занять. Бажано, щоб клуб розташовувався поруч з басейном, так як спорядження важить чимало, і постійно переміщати його на тривалі відстані не дуже зручно. Тобто особистий басейн мати зовсім не обов’язково, достатньо орендувати стороннє водне простір для відпрацювання практичних навичок учнів.

Дайвінг-клуб не може існувати без хороших інструкторів. На щастя, самостійно освоїти ази користування інвентарем нескладно — стати інструктором можна, пройшовши спеціалізовані курси, вартість яких становить близько 2,5 тисячі доларів. Потрібно розуміти, що ці вкладення окупляться, тому економити немає сенсу.

Комплект спорядження для підводного плавання коштує близько 1,5 тисячі доларів. Необхідно закупити відразу кілька таких комплектів в різних розмірах (в ідеалі, хоча б 10 штук). Крім цього, доцільно закупити спеціалізовану навчальну літературу, відеоматеріали, кілька човнів, прожектори, балони та інший супутній інвентар.

Залучити клієнтів допоможе реклама. Проводите промо-акції і яскраві презентації, роздавайте буклети, співпрацюйте з друкованими ЗМІ або, по можливості, організуйте друк власного невеликого тематичного журналу. При правильному підході до складання та реалізації бізнес-плану всі вкладення в клуб дайвінгу окупляться вже протягом першого року роботи.

Поділіться своєю думкою