Кладовище, колумбарій по-японськи: Інноваційні ідеї, іноземні бізнес-ідеї

Нова бізнес-ідея з’явилася на світ і вже здійснилася в самому центрі міста Токіо. Нововведення в сфері ритуальних послуг — кладовище, колумбарій набирає популярність щодня. Сама будівля являє собою своєрідний дерев’яний будинок, розрахований на зберігання праху 2-х тисяч кремованих покійних. Склеп складається з величезного числа стелажів, чимось нагадують бібліотечну картотеку. Для кожного покійного призначений окремий ящичок з LED-підсвічуванням і міні-статуетку Будди. Коли родич покійного входить в склеп, клітинка з адресатом, до якого він прийшов, починає світитися яскравіше.

Щодня споруда приходить священик, який читає молитви за померлих.

Для того, щоб зберігати прах померлого в такому колумбарії, необхідно щомісяця вносити певну плату. Звичайно, якщо родич покійного виявить бажання забрати останки і поховати їх іншим, більш бюджетним способом, він без проблем може це зробити.

Примітно, що новомодний склеп спочатку позиціонувався як місце поховання самотніх людей, щоб після смерті вони змогли опинитися поруч з іншими «одинаками». Але в цьому випадку про місце спочинку людина повинна домовлятися заздалегідь, адже рідні не має, і допомогти нікому…

Подібні кладовища планується в недалекому майбутньому облаштовувати на всій території Азії.

Поділіться своєю думкою