Кінний клуб

Для любителів коней прекрасною бізнес-ідеєю стане відкриття власного кінного клубу. Звичайно, такий проект потребує наявності значного стартового капіталу (не менше 7 мільйонів рублів), але і окупляться великі вкладень досить швидко (не пізніше, ніж через 12-15 місяців).

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Більша частина капіталу (близько 2 млн) піде на благоустрій стаєнь, манежу, пасовища та прилеглої території. Ще близько 1 млн. буде потрібно на закупівлю спеціалізованого обладнання. Щоб купити відразу 30 дорослих конячок, доведеться виділити ще близько 3000 000 рублів. Також слід внести в бізнес-план витрати на рекламу (близько 100 тис.) та інші витрати (200 тис.). І це лише попередні розрахунки. Насправді, витрат, швидше за все, буде ще більше, але воно того варте!

Для початку необхідно орендувати підходящий ділянку землі площею близько 4 га Важливо, щоб територія була віддалена від міста не більше, ніж на 30 км. Це самий оптимальний варіант. Для коней потрібно вибудувати манеж, облагородити зону випасу, організувати спеціальний солярій, кабінет ветеринара, невелику кузню і т. д. Не забудьте і про персонал, якому також будуть потрібні окремі приміщення.

Після завершення основних етапів будівництва можна братися за покупку устаткування і амуніції. Врахуйте, що 3000 000 рублів будуть коштувати звичайні коні без особливих навичок, яким потрібно дресирування і виїздки. Якщо ж клуб планує купити «готових» тварин, то одна така конячка обійдеться не менш ніж в 300 000 рублів.

До підбору персоналу потрібно підходити максимально відповідально. Кінного клубу потрібні справжні професіонали, при чому в кількості не менше 20 осіб.

Спектр послуг, які може надавати клуб, досить широкий. Це і катання на конях, і уроки верхової їзди, і оренда конячок для фотосесій, і організація тематичних свят та корпоративів, та послуги постою для інших коней, і подарункові сертифікати та багато іншого.

Конкурентів у цій сфері діяльності дуже мало. Практика показує, що навіть не надто популярний і віддалений від великих населених пунктів кінний клуб здатний приносити своєму власникові до 500 000 рублів чистого прибутку щомісяця!

Share your thoughts