Кільцювання птахів: бізнес-ідея в маленькому місті, виробництво, мінімальні вкладення, для початківців

Кільцювання птахів — дуже важливий процес для будь-якого заводчика, який планує поставити на потік розведення своїх птахів. Закільцьовану птицю легко можна виділити з маси їй подібних. Завдяки маркуванню на кільці ви завжди можете дізнатися, в якому році народилася конкретна птах і не заплутатися в генеалогічному дереві ваших пташенят. Кільцювання — важливий елемент обліку птахів, а кільце на лапці — своєрідний «паспорт» птахи.

Кільця для птахів бувають декількох типів за способом кріплення і за матеріалом.

За способом кріплення кільця діляться на цілісні і роз’ємні, інакше кажучи кільця закритого і відкритого типу. По матеріалу кільця бувають металеві (алюмінієві) або пластмасові. Кільця закритого типу надіваються на пташенят відразу після народження (є термін близько 1-2 тижнів, поки кільце можна надіти на лапку), і залишаються на них на все життя. Кільця відкритого типу можна надіти і зняти в будь-який момент, тому їх зазвичай використовують тільки для ведення «внутрішнього» обліку птахів. При продажу або для участі у виставках вони цінуються набагато менше, як і кільця з пластику.

Найбільш перспективний напрямок з точки зору бізнесу — це продаж та виробництво кольорових кілець закритого типу з алюмінію.

Кільця ці дуже прості у виробництві, і вони виготовляються з алюмінієвих трубок звичайної нарізкою. Єдине, що потрібно враховувати, — це колірне кодування. Кожен рік потрібно використовувати метал, пофарбований у відповідний колір:

  • 2013 — чорний;
  • 2014 — світло-зелений;
  • 2015 — фіолетовий;
  • 2016 — оранжевий;
  • 2017 — темно-синій;
  • 2018 — червоний.

Далі кольори повторюються по колу.

Крім того, на кільця необхідно наносити маркування. Універсальні кільця несуть на собі просто код країни і рік народження птиці (наприклад, RU 16). Але ви можете розширити асортимент ваших послуг, пропонуючи заводчикам птахів індивідуальну гравіювання на кільцях. Це може бути що завгодно, починаючи від технічного кодування (назва клубу заводчиків, особистий код заводчика, порядковий номер птиці) і закінчуючи повною індивідуалізацією, наприклад, нанесенням імені птиці на кільце.

Розведенням птахів займаються любителі і професіонали у всіх містах Росії, але далеко не у всіх містах можна легко і швидко купити кільця за прийнятну ціну. Враховуючи те, що час для кільцювання птахів після її народження дуже обмежений (1-2 тижні), послуга з виробництва і продажу таких кілець, запропонована в потрібний час і потрібному місці, може бути дуже популярною, а бізнес — прибутковим. Особливо якщо вам вдасться встановити контакт з яким-небудь з орнітологічних клубів у вашому місті.

Поділіться своєю думкою