Кільце для незрячих читачів

Як відомо, світ сліпих людей значно відрізняється від світу зрячих. Слабозорі або зовсім незрячі вкрай обмежені у чому, зокрема, у розмаїтті книг, які вони мають можливість прочитати. Адже далеко не вся література переведена в традиційний шрифт Брайля. За рішення цієї проблеми активно взялися співробітники технологічного університету штату Массачусетс в Америці, і їм це вдалося! Нещодавно світу показали унікальну технологічну новинку — кільце під назвою FingerReader. З його допомогою сліпа людина може читати абсолютно будь-яку друковану продукцію, навіть ту, яка надрукована звичайним класичним шрифтом.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Гаджет FingerReader просто одягається на палець. Потім його власник плавно водить цим самим пальцем по плоским рядки в книзі і все розуміє! Секрет у тому, що читальное колечко оснащена мініатюрною вбудованою камерою, яка володіє вмінням розпізнавати друкований текст. Крім цього, пристрій перетворює прочитану інформацію у звук і вимовляє вголос електронним «голосом».

Як скоро кільце з’явиться у вільному продажу, поки невідомо. Творці цього інноваційного шедевра стверджують, що їх «дітище» ще потребує певного доопрацювання. Але вже сьогодні можна з упевненістю заявити, що кордони між здоровими людьми та інвалідами по зору стираються прискореними темпами. І вже зовсім небагато залишається до моменту, коли питання «Даси почитати?», адресований від незрячого до зрячому, нікого не здивує!

Share your thoughts