Капсульний готель

Індустрія гостинності росте не по днях, а по годинах, і кожен намагається «відрізати шматочок цього пирога, придумуючи при цьому все нові і нові засоби розміщення. Один з таких — капсульні готелі.

Варто обмовитися, що ідея капсульних готелів аж ніяк не нова — їх придумали в Японії ще в 70-х рр. минулого століття. І тим не менш, за межами країни висхідного сонця капсульні готелі серйозного поширення не отримали. Ось і в Росії їх майже не знайти, а значить, конкуренції у цій сфері у вас буде зовсім небагато.

Так що ж собою являють капсульні готелі? У своєму класичному японському варіанті це осередок кімнат-капсул розміром приблизно 2×1×1,25 м. Як це не дивно, але в такому тісному хижці японці примудряються крім спального місця розмістити ще й телевізор. Кожна капсула володіє хорошою шумоізоляцією і дозволяє повністю відгородиться від зовнішнього світу, задернув фіранку на прозорій дверцятах капсули. У готелях передбачені спільні туалети і душові, а також окремі шухлядки для зберігання речей, які безпосередньо в капсулі не розмістиш.

Японці обожнюють капсульні готелі за дві їх відмінні риси: дешевизну і можливість просто відпочити без надмірностей.

Якщо ви намірилися відкрити капсульний готель у своєму місті, важливо використовувати саме ці переваги. Одним словом, ніякого зайвого і нав’язливого сервісу і настільки низька ціна, наскільки це взагалі можливо. Адже ніхто не стане платити за крихітну капсулу стільки ж, скільки за номер в добротному готелі або ліжко-місце в хостелі.

Важливий момент — розміщення капсульного готелю. У цій справі звичні принципи «поцентральнее» і «ближче до пам’яток» не працюють. Ті, у кого є час погуляти по місту, навряд чи віддадуть перевагу капсульний готель іншим видам розміщення. Робіть ставку на тих, хто проведе лише кілька годин у вашому місті — транзитних пасажирів.

При цьому краще віддати перевагу тих, хто подорожує літаком, а не поїздом. Вокзали часто розташовані в місті, що знову ж дає можливість вибрати інший засіб розміщення. А від аеропорту до найближчої готелі часто шлях неблизький, і витрачати по дві години на дорогу туди і назад, коли у тебе невеликий перерва між рейсами, немає ніякого сенсу. Домовтеся з адміністрацією місцевого аеропорту про розміщення капсул на його території.

Ну і звичайно, не забувайте про те, що навіть на парі квадратних метрів необхідно забезпечити комфорт постояльців: капсули повинні бути чистими, добре вентильованими і захищеними від сторонніх шумів. Великим плюсом закладу стане можливість зарядити гаджети.

Поділіться своєю думкою