Кабінет психолога

Напевно, кожен чоловік, який отримав психологічну освіту не просто з-за диплома, а за покликанням, мріє про власний кабінет психолога. Здійснити це бажання не так вже й складно, але важливо ретельно зіставити всі «за і проти», провести моніторинг ринку в своєму населеному пункті і грамотно скласти бізнес-план.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку необхідно визначитися з напрямком, в якому ви плануєте розвиватися. Якщо мається на увазі не просто надання психологічних послуг, а здійснення психотерапевтичної діяльності, то необхідно мати профільну медичну освіту. Якщо такого немає, то потрібно вибирати напрями, не несуть лікувального характеру — сімейна психологія, психоаналіз, гештальт-терапія. Щоб залучити максимально широку цільову аудиторію, можна налагодити співпрацю з іншими фахівцями — тренерами з йоги, масажистами і т. д.

Кабінет психолога передбачає затишну, розслаблюючу атмосферу. Приділіть особливу увагу дизайну інтер’єру. Використовуйте спокійну колірну гамму, комфортну меблі, текстиль. Більш елегантне освітлення дають настільні лампи, тому варто відмовитися від яскравих люстр під час консультації.

Пошук клієнтів — найбільш складне завдання. Почніть з консультації людей з числа своїх рідних, друзів, знайомих. Всього 4-5 задоволених клієнтів вистачить для того, щоб сформувати гарний імідж і поповнювати клієнтську базу постійно. Цінова політика залежить від регіону. Для початку вибирайте максимально низькі ціни на свої послуги. З плином часу, коли репутація вже буде напрацьована, можна збільшувати цінник.

Без хорошої реклами не обійтися. Обов’язково створіть власний сайт, розміщуйте оголошення у всіх доступних джерелах, реєструйтеся на тематичних форумах.

Середня вартість послуг психолога встановилася на рівні 500-800 рублів за годину роботи з клієнтом. Як показує практика, в місяць при правильному підході і якісних консультаціях можна отримувати не менше 40 000 рублів чистого прибутку. Це те, що стосується провінційних міст. У столиці заробіток, звичайно, в рази вище, але і конкуренція там величезна.

Share your thoughts