Інтернет-магазин подарунків-вражень: для початківців, домашній бізнес, мінімальні вкладення

Багато з нас знають, наскільки складно вибрати дійсно хороший подарунок. Корисною в господарстві речі можуть і не зрадіти, а мила дрібничка ризикує поповнити запаси мотлоху в комірчині. У зв’язку з цим все більшу популярність набувають подарунки-враження, на продажу яких можна побудувати домашній бізнес.

Сенс його в тому, щоб об’єднати під назвою вашої компанії різноманітні послуги в сфері розваг. Останні можна «упаковувати» в спеціальні коробки, комбінуючи один з одним різні варіанти послуг. Саме так і поступає компанія «Радість у подарунок».

Леонід Усятинский

власник компанії «Радість у подарунок»

Такий бізнес — непоганий варіант для дому, особливо на перших порах, коли ви працюєте поодинці. Навіть якщо згодом буде потрібно наймати співробітників, то зараз є безліч систем віртуальних офісів і хмарних продуктів, які дозволяють працювати на віддаленому доступі.

Правда, вести такий бізнес з офісу все-таки краще багато в чому із-за особливостей менталітету росіян. Наші співгромадяни звикли, що у компанії повинен бути офіс, куди покупець може приїхати.

Тим не менш, з початку працювати можна і вдома, продаючи подарунки-враження через інтернет-магазин. Тим більше, що це скоротити ваші витрати на бізнес до мінімуму.

При цьому клієнти можуть забирати товар самовивозом або замовляти доставку. Останню може взяти на себе ваш партнер по бізнесу або стороння кур’єрська служба.

Нюанси бізнесу

Перш ніж братися за такий бізнес-проект, визначитеся зі своєю цільовою аудиторією. Тільки після цього можна приступати до формування асортименту та пошуку партнерів. Пам’ятайте, що найбільше подарунки-враження цінуються серед молодих активних, а значить намагатися продати їм сертифікат відвідування вечірок «Для тих, кому за 50» марно. Зверніть увагу на більш цікаві заняття, наприклад, фотосесії, картинг або стрибки з парашутом.

Не зайвим буде проаналізувати попит в своєму місті. Це можна зробити, хоча б глянувши на пошукові запити в інтернеті. Цілком можливо, що екстремальні і дорогі розваги припадуть до душі і не по кишені місцевим жителям.

У невеликому містечку ви ризикуєте зіткнутися з нестачею цільової аудиторії. Вся активна молодь може, наприклад, вчитися і жити більшу частину року в районному центрі.

У містах з населенням менше 100 тис. чоловік бізнес з продажу подарунків-вражень може виявитися незатребуваним. З одного боку, там трохи потенційних покупців, з іншого — мало варіантів розваг.

Ну і звичайно проаналізуйте пропозиції у сфері розваг. Якщо ви надрукуєте сертифікати на стрибки з парашутом, а у вашому місті таких послуг ніхто не надає, буде як мінімум прикро.

Як будується робота?

Магазин подарунків-вражень — це щось на зразок турагентства в своїй сфері. Тобто цей бізнес носить посередницький характер. Ви купуєте у компаній готові сертифікати на послуги або домовляєтеся з ними і друкуєте свої. При цьому компанії надають вам сертифікати не за їх роздрібною ціною-зі знижкою у 15-30%. У підсумку, вартість сертифіката у вас і у самій компанії виявляється однаковою, але ви залишаєтеся в плюсі.

Як правило, постачальники послуг охоче йдуть на таке співробітництво. Для них це додатковий канал продажу сертифікатів плюс рекламні можливості.

Звичайно, багато залежить і від конкурентного середовища. Чим менше у вас суперників, тим простіше домовитися про купівлю сертифікатів на вигідних умовах. Так і потенційних покупців залучити легше.

До речі, у бізнесу в цій сфері є певна сезонність. Продажу значно виростають перед всеросійськими святами, такими як Новий рік або 8 березня. У ці періоди можна заробити до 50% від середньомісячного обороту.

Початок бізнесу

Починати свій бізнес варто саме з пошуку постачальників, а не зі створення інтернет-магазину. Встановлення партнерських відносин — процес більш довга і копітка, до того ж на момент відкриття інтернет-магазину у нього вже повинно бути певне наповнення.

В ідеалі, до моменту старту у вас повинно бути не менше десяти партнерів. Бажано, щоб вони були різноплановими: спа-салони, компанії, що проводять майстер-класи, зоопарки та спортивні клуби.

Статті витрат

Для того, щоб почати роботу вам в першу чергу знадобиться створити свій інтернет-магазин. Врахуйте, що сюди входить не тільки розробка сайту, але і його наповнення та обслуговування.

Крім того, вам знадобиться замовити або купити спеціальні коробочки: подарунок повинен бути добре упакований. В ту ж статтю витрат можуть увійти і обгортковий папір і стрічки. Не забудьте про витрати на дизайн та друк сертифікатів, а також на оформлення ІП: бізнес повинен працювати законно.

Але найбільшою статтею витрат для вас стане саме реклама. Наголос варто зробити на створення груп у соціальних мережах, контекстну рекламу, а також просування через місцеві тематичні та новинні інтернет-ресурси.

Поділіться своєю думкою